pultuszczak

Facebook


Jakie witaminy przyjmować, aby cieszyć się pięknymi paznokciami?

2018-02-27 5:09:35

Dbałość o paznokcie to niewątpliwie jest domena kobiet. Współcześnie możemy zauważyć pewne zjawisko, które objawia się obniżoną kondycją owych paznokci. Z czego to wynika? Na pewno głównym elementem, głównym winowajcą w tym miejscu jest niewłaściwa dieta, w której brakuje  potrzebnych składników. Przez to nasze paznokcie stają się bardziej łamliwe, rozwarstwiają się jak również stają się bardziej matowe. W niektórych przypadkach lub też w późniejszej fazie pojawiają się na płytce paznokcia różnego rodzaju prążki oraz białe plamki. W tej sytuacji na pewno rozwiązaniem nie będzie założenie sztucznych paznokci, gdyż to może je jeszcze bardziej osłabić, ale zapewnienie im odpowiednich witamin i minerałów. Mowa jest zarówno o dostarczeniu witamin w diecie jak i bezpośrednio na paznokcie.

 

Jak dbać o paznokcie?

Aby móc mówić o zdrowych paznokciach, na pewno nie wystarczy nałożyć na nie jakąś odżywkę i na pewno równocześnie też potrzeba jest pewnych działań długofalowych. Tak naprawdę kuracja na paznokcie powinna trwać co najmniej trzy tygodnie, aby móc mówić o realnych i zadowalających efektach. Po takiej kuracji trwającej nieco dłuższy czas będziemy mogli mówić nie tylko o widocznej poprawie, ale ponadto owe efekty będą trwałe, będą długofalowe. W jaki sposób powinna wyglądać owa kuracja? Jeśli nie mamy pewności co do tego zagadnienia i chcemy dokładnie zdiagnozować kondycję tychże paznokci, warto jest udać się do kosmetyczki czy też do dermatologa, ale niemniej również warto jest poznać te witaminy oraz minerały, które warto umieścić w naszej codziennej diecie, które są szczególnie ważne właśnie dla naszych paznokci.

Witaminy i minerały dobroczynnie wpływające na nasze paznokcie

Podstawowe minerały oraz witaminy na paznokcie to kilka zasadniczych składników, które powinny się znaleźć się w naszej diecie. Mowa jest o:

  • żelazo

  • wapń

  • witamina A

  • witaminy z grupy B

  • krzem

  • cynk

  • magnez

  • biotyna

  • kwas foliowy

Owe składniki powinny znaleźć się w naszej codziennej diecie i to będzie podstawowy krok, jaki powinniśmy uczynić w kierunku tego, aby móc mówić o poprawie zdrowia i kondycji naszych paznokci. Ponadto jak najbardziej wskazane może być zastosowanie odpowiednich, bezpiecznych i skutecznych odżywek bezpośrednio na nasze paznokcie, gdyż to może spowodować jeszcze lepsze funkcjonowanie owych paznokci.

Poza tym oczywiście powinniśmy podejmować działania mające na celu wyeliminowanie wszelkich czynników szkodliwych dla naszych paznokci, ponieważ bez tego elementu bardzo trudno będzie nam mówić o możliwości uzyskania długofalowej poprawy. Nie należy zatem stosować w sposób ciągły na paznokciach tipsów, żeli, hybryd, które mimo tego, że ładnie wyglądają i podkreślają urodę, to jednakże wpływają także na osłabienie owych paznokci. Jak więc widać, nasze działania mające na celu właściwą dbałość o paznokcie powinna być kompleksowa i nie powinna się bynajmniej ograniczać tylko do podawania pewnych witamin i minerałów, ponieważ to na pewno nie będzie wystarczającym działaniem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *