pultuszczak

Facebook


Jakie części do ciągników wybrać? Krótki poradnik

2019-07-12 4:14:41
Ciągnik to podstawowa maszyna każdego rolnika. Ze względu na swoją uniwersalność jest używany niemal przy każdej pracy związanej z uprawą. Ciągnik rolniczy wykorzystuje się w rolnictwie, leśnictwie i ogrodnictwie. W połączeniu z odpowiednim urządzeniem, znacznie ułatwia takie czynności jak rozsiew, nawożenie, transport materiałów, czy też belowanie. Częste użytkowanie ciągnika skutkuje znacznie szybszym zużywaniem się jego części niż w innych maszynach rolniczych. Jakie części do ciągników wybrać, aby cieszyć się wydajną i efektywną pracą jak najdłużej?

 

Nowe i oryginalne

Najlepszym wyborem jest oczywiście zakup nowych i oryginalnych części do ciągników rolniczych. Jedyną wadą tego wyboru jest tak naprawdę stosunkowo wysoka cena, którą musimy zapłacić za tego typu komponenty. Jeżeli jednak będziemy patrzeć przyszłościowo, okaże się, że inwestycja w droższe części będzie najprawdopodobniej skutkować najdłuższym okresem pomiędzy kupnem nowej części a jej wymianą. Dzięki zakupie nowych i oryginalnych części do ciągników rolniczych mamy pewność, że nabyte komponenty idealnie pasują do naszej maszyny i znacznie zmniejszamy ryzyko niebezpiecznej awarii. Dodatkowo, najczęściej przy zakupie tego typu części mamy zapewnioną gwarancję na kilka lat, dzięki czemu nie musimy myśleć o dodatkowych kosztach. Nowe i oryginalne części do ciągników rolniczych można nabyć u autoryzowanych dealerów danej marki. Na przykład, w sklepie internetowym Poltech Parts dostępne są części do maszyn Massey Fergusonhttps://poltechparts.pl/oryginalne-czesci-massey-ferguson.

Oryginalne części regenerowane

Jest to kolejny rodzaj dostępnych części do ciągników rolniczych. Komponenty tego typu były w przeszłości użytkowane i zostały przywrócone do stanu identycznego z nowym. Wybierając oryginalne części regenerowane musimy brać pod uwagę miejsce ich odnowy. Najlepiej zdecydować się na komponenty, które poddano procesowi regeneracji w profesjonalnym centrum konkretnej marki. Tak na przykład, kupując regenerowane części Massey Ferguson, najlepiej wybrać te pochodzące z centrum AGCO Reman. Tego typu komponenty można nabyć u autoryzowanych dealerów tej marki. Co ciekawe, wspomniane centrum regeneracji obejmuje wszystkie odnowione części 12-miesięczną gwarancją. Główną zaletą tego typu komponentów jest niższa cena (zapłacimy do 30% mniej) przy porównywalnej jakości do komponentów zupełnie nowych.

Używane części oryginalne

Nadal zostajemy przy częściach oryginalnych do ciągników rolniczych. Jest to najtańszy wybór tego typu komponentów, jednak ich jakość jest stosunkowo najniższa. Kupując używane części nie mamy pewności czy były one prawidłowo użytkowane. Tym sposobem zwiększamy niestety ryzyko awarii. Przed zakupem tego rodzaju części najlepiej poradzić się specjalisty, który oceni stan danego komponentu. Musimy również upewnić się, czy część nie była przerabiana domowymi sposobami. W innym wypadku okazać się może, że nie będzie ona pasowała do naszej maszyny. Największą zaletą części używanych jest ich cena. Pamiętajmy jednak, że bardzo tanie części tego typu mogą okazać się niezdatne do użytku. Najlepiej zdecydować się na kupno używanych części od sprawdzonych sklepów rolniczych.

Wysokiej jakości części zamienne

Kolejnym rodzajem części są komponenty zamienne, które zostały wyprodukowane przez znaną firmę zajmującą się tego typu wyrobami. Charakteryzują się one najczęściej słabszą jakością niż oryginalne części, jednak ich cena jest znacznie niższa. Komponenty zamienne są często wybierane przez rolników właśnie z tego względu. Zwraca się uwagę na to, że producenci tego typu części zaznaczają, że wytwarzanie słabej jakości komponentów jest po prostu nieopłacalna (klienci szybko zorientowaliby się, że nie warto ich kupować). Części zamienne posiadają zazwyczaj odpowiednie certyfikaty, które dopuszczają je do eksploatacji.

Tanie “podróbki”

Najtańsze części do ciągników rolniczych to repliki wytworzone przez niezbyt pewnych producentów. Często wyglądają one niemal identycznie jak oryginały, jednak jeżeli przyjrzymy im się bliżej, okaże się, że są one znacznie niższej jakości. Bardzo często materiały wykorzystane przy produkcji “podróbek” są nietrwałe i mogą niezwykle często ulegać uszkodzeniu. Tanie repliki nie są polecane do urządzeń rolniczych, ponieważ mogą one wywołać groźną awarię, która stanie się niebezpieczna dla operatora maszyny. Pamiętajmy, że nawet jeżeli oszczędzimy pieniądze podczas zakupu “podróbki”, w przyszłości może ona wywołać znacznie większe uszkodzenia, które stworzą koszty przewyższające cenę oryginalnej części.

Gdzie kupić części do maszyn rolniczych?

Jak widzimy, na rynku dostępna jest ogromna ilość części do ciągników rolniczych. Pamiętajmy, że najlepiej kupować je od sprawdzonych sklepów lub autoryzowanych dealerów danej marki. W dobie Internetu nie ma problemu z ich znalezieniem – przykładem jest między innymi wspomniany już polski sklep Poltech Parts, który oferuje szeroką gamę produktów rolniczych. Jeżeli natomiast wolimy osobiście dokonać zakupu danej części, wybieramy się do sklepu stacjonarnego, w których możemy poradzić się specjalistów. Podkreśla się dodatkowo, że kupując części z zagranicy najlepiej posiadać sprawdzonego sprzedawcę. Wielu rolników chwali sobie zakupy przez Internet, ponieważ na ich dokonanie nie poświęcają dużo czasu, a części do maszyn rolniczych otrzymują bardzo szybko – nawet do 24 godzin po zaksięgowaniu wpłaty.

Artykuł partnera

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *