pultuszczak

Facebook


Jaki grzejnik pionowy najlepiej sprawdzi się w łazience?

2018-01-16 3:03:09

Grzejniki pionowe należą do najczęściej wybieranych przez klientów modeli grzejników łazienkowych. Wynika to z faktu, że urządzenia tego typu często projektowane są w formie popularnej drabinki, czyli pionowego grzejnika o poziomych szczebelkach, przystosowanego do przytwierdzenia do ściany. Jak jednak wybrać odpowiedni model dla naszych potrzeb oraz z jakich materiałów wykonuje się najbardziej efektywne grzejniki?

 

 

Praktyczne i ozdobne grzejniki pionowe? Sprawdź, czy to możliwe

Modele grzejników pionowych, dostępne w ofercie Mario Radiators, są dziś przystosowywane przez projektantów do jednoczesnego pełnienia funkcji ozdobnej oraz efektywnego ogrzewania pomieszczenia. Dlatego też w przypadku renomowanych firm produkujących grzejniki pionowe nie musimy wybierać pomiędzy wyglądem a funkcjonalnością urządzenia. W ich ofertach znajdziemy bowiem grzejniki o najnowocześniejszych designach, które jednocześnie z powodzeniem zajmą się utrzymaniem odpowiedniej temperatury w każdym pomieszczeniu, a my będziemy mogli cieszyć się zarówno komfortem cieplnym, jak i wspaniałym wyglądem grzejnika.

Nie zapominajmy jednak, że konieczne jest odpowiednie dopasowanie mocy urządzenia do powierzchni, którą chcemy ogrzać, a także do jej potrzeb cieplnych związanych na przykład z niedostatecznym ociepleniem budynku czy nieszczelnością okien. Konieczne jest bowiem dobranie odpowiedniej mocy grzewczej do powierzchni i potrzeb cieplnych każdego rodzaju łazienki. Informację o mocy grzejnika znajdziemy na zamieszczanej obecnie przez wszystkich producentów etykiecie, zawierającej wszystkie najważniejsze parametry wybranego przez nas urządzenia. Choć podstawowa zasada jest stosunkowo prosta – im większe pomieszczenie, tym większy grzejnik – parametry mogą bowiem znacząco się różnić w zależności od producenta, materiału wykorzystanego do produkcji grzejnika, ewentualnych powłok znajdujących się na powierzchni urządzenia oraz tego, czy wybrany przez nas model jest wodny, całkowicie elektryczny czy też może wodny z dodatkową grzałką elektryczną.

Z jakiego materiału powinien być wykonany grzejnik łazienkowy?

Spośród dostępnych obecnie na rynku pionowych grzejników o wiele lepsze urządzenia wykonuje się z różnego rodzaju stopów stalowych, w tym ze szlachetnej stali nierdzewnej klasy AISI 403, która cechuje się najwyższą jakością oraz wytrzymałością zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na szkodliwe działanie substancji chemicznych. Stal nierdzewna jest również materiałem, który świetnie sprawdza się w produkcji trwałych grzejników łazienkowych ze względu na całkowitą odporność na korozję spowodowaną ciągłym kontaktem z wilgocią oraz wodą. Dzięki temu nie tylko nie musimy obawiać się szkód wywołanych przez parę wodną, skraplającą się w łazience po choćby gorącej kąpieli, lecz również możemy z powodzeniem wykorzystać poziome rurki grzejnika do dosuszania wilgotnych ręczników. Bez obaw użyjemy również grzejnika do powieszenia szlafroka, dzięki czemu po kąpieli będziemy mogli otulić się tkaniną o przyjemnej temperaturze, która z pewnością będzie sucha i miła w dotyku.

Publikacja: insane.agency

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *