pultuszczak

Facebook


Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe?

2019-05-06 11:08:55
Każdy z przedsiębiorców zobowiązany jest do prowadzenia księgowości, a zatem muszą oni podjąć decyzję czy zajmą się księgowością w zakresie własnej organizacji czy też zlecą tego typu usługi, któremuś z działających na rynku biur rachunkowych. Na pierwszą opcję na ogół decydują się małe firmy, choć i one w dłużej perspektywie czasowej nawiązują współpracę z biurem rachunkowym. Nieco większe przedsiębiorstwa z zasady już od razu powierzają swoje sprawozdania, rozliczenia z urzędem skarbowym i wszelkie inne rachunki, firmie zewnętrznej.

 

Biuro rachunkowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Nawet, jeśli firma decyduje się zlecić usługi księgowe firmie zewnętrznej, to i tak odpowiedzialność za błędne rozliczenia ponosi podmiot rozliczeniowy, a nierozliczający, dlatego należy dobrze przemyśleć kwestię wyboru biura rachunkowego. Aby uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości, warto zwróci uwagę na kilka kwestii.

Tekst powstał we współpracy z biurem rachunkowym – Effepro

1. Zakres polisy OC wykupionej przez biuro rachunkowe – firmy zajmujące się rachunkowością muszą obowiązkowo taką polisę posiadać, ponieważ gdyby doszło do popełniania błędu przez biuro, wówczas zostanie nałożona na przedsiębiorcę kara, którą powinno pokryć ubezpieczenie. Im wyższa jest kwota polisy OC wykupionej przez dane biuro rachunkowe, tym większe są szanse, że klientowi uda się uzyskać pełną rekompensatę, jeśli wystąpią szkody z powodu błędu księgowego.
2. Kompetencje biura – osoby pracujące w biurze rachunkowym powinny mieć wykształcenie kierunkowe, poświadczone odpowiednimi certyfikatami.
3. Forma i zasady współpracy – warto ustalić formę kontaktu z biurem (może to być droga mailowa, telefoniczna czy sms-owa), w jakich godzinach księgowy jest do dyspozycji klienta i czy jest możliwość kontaktu poza ustalonymi godzinami w przypadku wyjątkowych sytuacji. Bardzo ważne jest też ustalenie w jaki sposób mają być dostarczane dokumenty, czy osobiście czy można wysłać je mailowo.
4. Koszty usługi – niska cena może oznaczać ograniczony zakres usług, dlatego należy dobrze przemyśleć tę kwestię.

Wysokiej jakości usługi rachunkowe świadczą biura rachunkowe Warszawa Ursynów, które oferują fachowe doradztwo podatkowe, usługi księgowe, podatkowe oraz kadrowo-płacowe. Dodatkowo zapewniają swoim klientom dyskrecję i terminować w realizacji usług.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *