pultuszczak

Facebook

Jak zadbać o meble w swoim mieszkaniu?

2017-05-11 3:36:07

Wyposażyłeś swoje mieszkanie w zestaw meblowy i chciałbyś o niego odpowiednio zadbać? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Przygotowaliśmy kilka porad jak odpowiednio zadbać o meble.

1) Meble olejowe użytkownik powinien średnio co 2 miesiące nacierać olejem z wykorzystaniem czystej i suchej szmatki. Dzięki temu nie tylko dłużej utrzymamy nasze meble w idealnym stanie, ale również wyczyścimy je z zabrudzeń.

2) Meble wykonane z mahoniu lub dębu warto nacierać piwem, co zapewni im świetny połysk i odświeży ich wygląd. Do usuwania małych rys na meblach świetnie sprawdzi się wazelina, która powinna sobie świetnie z nimi poradzić.

3) Meble bejcowane najlepiej po prostu przecierać z kurzu suchą szmatką, a raz na czas lekko wilgotną.

4) Meble skórzane wymagają szczególnej troski, aby utrzymały swój nienaganny wygląd. Należy je nawilżać specjalnymi środkami dostępnymi w sklepach, można do tego wykorzystać m.in. krem stearynowy. Częstotliwość takich zabiegów jest uzależniona od tego jak często korzystasz z mebli skórzanych. W przypadku częstego korzystania można konserwować je nawet co 2 miesiące, jeśli jednak nie używasz ich zbyt często, to możesz przedłużyć czas do 4 – 5 miesięcy. Warto pamiętać, że świeże plamy trzeba natychmiast usunąć białym ręcznikiem, nie można pozwolić, aby plama wsiąkła w mebel. Środki do usuwania plam ze skóry bez problemu znajdziesz w marketach i sklepach specjalistycznych.

5) Meble lakierowane są najłatwiejsze do utrzymania w świetnej kondycji. Meble te są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu możemy wykorzystać do ich czyszczenia wiele środków łatwo dostępnych w sklepach. Jednak należy pamiętać, aby przed wykorzystaniem dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi na ulotce.

6) Meble wiklinowe konserwuje się z wykorzystaniem roztworu z wody i soli. Gdy już je przetrzemy warto dodatkowo je posmarować olejkiem rycynowym.

7) Meble woskowane czyści się mleczkiem z dodatkiem wosku. Zastosowanie jest trywialnie proste. Rozcieramy delikatnie preparat i przecieramy meble czystą, bawełnianą szmatką. Warto pamiętać, aby na woskowanych meblach nie kłaść mokrych lub gorących przedmiotów.

8) Do usuwania ciężko dostępnych zabrudzeń np. w szczelinach można wykorzystać linijkę, na którą nałożymy szmatkę nawilżoną odpowiednim preparatem.

Artykuł zrealizowany przez sklep internetowy – ksiegamebli.pl oferujący sprzedaż zestawów meblowych. U nas znajdziesz wszystko czego poszukujesz – jasne meble do salonu, ciemne meble do sypialni, tanie meble kuchenne czy drewniane meble do salonu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…