pultuszczak

Facebook

Jak słodkie są wspomnienia

2017-11-15 11:51:15

Wciąż jesteśmy w 2013 roku. 14 lat, dawno i niedawno. Pułtusk był podobny do dzisiejszego… Pułtuska. Podobne wydarzenia, sytuacje, krajobrazy, problemy…

Wciąż jesteśmy w 2013 roku. 14 lat, dawno i niedawno. Pułtusk był podobny do dzisiejszego… Pułtuska. Podobne wydarzenia, sytuacje, krajobrazy, problemy…
Żelki – Złote Misie, 100 g – kosztowało 2.49 zł. Makaron kolanka 400 g 1,29 zł.
W wywiadzie rzece żona naszego HONOROWEGO Obywatela 2017, Alicja BIBI Klenczon, mówi o dwóch piosenkach swojego męża Krzysztofa, których on nie pozwalał tańczyć. To “Biały krzyż” i “Czerwone maki na Monte Cassino”. W rozmowie także o tragicznym wydarzeniu, jakim był wypadek małżonków – “gdy ktoś uderzył nas z boku”. Klenczonowie jechali bez pasów.
Kulomiot ze Słończewa, Tomasz Majewski, drugim sportowcem roku! Pierwsza była Justyna Kowalczyk.
Pani Jadwiga Rachuba, zasłużona pułtuska pielęgniarka, obchodziła 81-lecie urodzin. Wraz z pielęgniarką – przyjaciółką Stanisławą Wysocką – podejmowały gości, częstowały ciastem. Tygodnik był wśród gości z Różą Krasucką, wiceszefową przychodni przy 3 Maja. A pani Jadwiga? Piękna, elegancka kobieta, uśmiechnięta i życzliwa ludziom. Już jej nie ma wśród nas.
Poznaliśmy Różę Sierzan, sołtyską Przemiarowa. Powiedziała nam, że do wyborów w trzeciej kadencji nie stanie. Spytaliśmy, dlaczego. Powiedziała, że NIE i już. Burmistrz Dębski skomentował to NIE. Powiedział, że kobiety często mówią NIE. Pomyśleliśmy wówczas, że chyba nie jemu… Ale tylko pomyśleliśmy.
5 stycznia przyszła na świat córeczka państwa Michalskich z Pułtuska. Ważyła 3,200kg, mierzyła 55cm.
Czekolada Wedel – gorzka z orzechami – kosztowała tylko 2.49zł.
Redaktor naczelny Jarosław Kopeć w rozmowie z wójtem gminy Obryte. Ciekawa ta rozmowa. Pod zdjęciem wójta Jana napisał: “Przez dwa lata kadencji wójt przywrócił w gminie dumę z historii i tradycji: od pamięci o bohaterach powstań i wojen, po tradycyjne, kurpiowskie zwyczaje i dożynki”.
“To miasto umiera!”. A chodziło o Pułtusk. Zdanie padło podczas dyskusji nad budżetem, podczas której mówiono i o budżecie, i o tym, że młodzi pułtuszczanie się nudzą. Także o tym, że brak monitoringu, że brak małej obwodnicy…
Mon Dieu, odbyła się ósma edycja Art Poetique. To konkurs poezji i piosenki francuskiej, świetne dzieło LO i LELEWELA. Pięknie pokazały się na scenie w 4 Stronach Świata Julia Siemieniak, Weronika Nieścior, Dominika Ciszewska, Alicja Borek i Aleksandra Wultańska. Konkurs odbywa się do dzisiaj i jest wielkim wydarzeniem w mieście.
“Nic mi nie zdejmuje snu z oczu”… Kto powiedział owe słowa? Ano, dr nauk medycznych Robert Gajda. “Co Pan wróży szpitalowi?” – spytaliśmy. Dr odpowiedział: “Nic nie wróżę, szpital jest potrzebny i chciałbym, żeby tu na miejscu był. Chciałbym, żeby moi pacjenci nie jeździli nie wiadomi gdzie. I nie sądzę, żeby spółka uleczyła finanse. Tak będzie pewnie przez długi czas, szpital będzie trwał w takim marazmie. Na pewno nie będzie żadnego nagłego i pożytecznego skoku. Cudu nie będzie”.
Na światło dzienne wyszła sprawa niepłacenia za ścieki w parafiach, jak ta z oświetleniem kościołów i cmentarza parafialnego. Gdzie? W Winnicy. A jak wyszła? W czasie działań porządkująco- sprawdzających prowadzonych przez wójta Aleksandra Piątkowskiego.
13 kwietnia w kościele na Popławach związek małżeński zawarli państwo Monika i Hubert. O szesnastej. Godzinę później Monika i Krzysztof. Jeden z panów w białej muszce, drugi w czarnej.
Pan Marek Leleń, właściciel księgarni, małej, zasobnej i przemiłej, opowiedział nam, co pułtuszczanie czytają, co lubią, co kupują… A czytają i poezję, i prozę, jeśli prozę to reportaże z podróży do egzotycznych krajów, twórczość NOBLISTÓW, publikacje pułtuskie, książki dla dzieci. No, różności.
Właścicielka BELLA SPA Izabela Bralska – Bernatowicz postawiła na jakość. Pani Izabela to lekarz stomatolog i medycyny estetycznej. Pacjentów przyjmuje w miejscu szczególnie wysmakowanym, w logo SPA znajduje się róża, a wśród ofert z medycyny estetycznej cały… bukiet ofert. BELLA działa do dzisiaj i ma się doskonale.
Licealiści Piotra Skargi zasadzili przed szkołą miłorząb japoński, podobno miłorząb ma wpływ na koncentrację i proces uczenia się. Został wsadzony w miejsce po umarłym drzewie, pięknym i widocznym.
“Befinger zdegradowany? Odwołano go z funkcji przewodniczącego KLUBU radnych SLD. Powód? “Sprzeczne ze stanowiskiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, koalicjantów – PSL i PO głosowanie na sesjach Rady Miasta w sprawach strategicznych dla interesów społeczności lokalnej, narażające tym samym KLUB Radnych SLD na utratę wiarygodności oraz zaufanie Wyborców”. Na funkcję Befingera wskoczył radny Cezary Gemza.
Jaja z Bieżunia sprzedawane na rynku w każdą środę idą jak woda. Ustawia się po nie długa kolejka chętnych jaj. Ceny? Zróżnicowane – od 23 groszy do 60 za sztukę. I pomyśleć, że 2017 jaj trzeba szukać ze świecą.
Sąsiedzi w gminie Obryte pobili się o miedzę. Tomasz znalazł się w szpitalu, Janka zatrzymano. Spór w rodzinach trwa od lat. Tomasz dostał bęcki, jak mówił, kołkiem od pastucha i łańcuchem od piły mechanicznej. A za co? Za przestawienie swojego pastucha elektrycznego na własnej łące. Właśnie chodziło o to przestawianie pastucha przez obu sąsiadów. Sprawa trafiła do prokuratura, który zadecyduje, kto kogo pobił i dlaczego. “Zemsta” się kłania, Fredry oczywiście.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…