pultuszczak

Facebook

Jak słodkie są wspomnienia

2017-11-08 1:50:57

Mamy 2002 rok

Mamy 2002 rok
Wspominanie zaczynamy od końca roku (26 grudnia), roku, w którym pan Szczepan Prusinowski z Ciółkowa Rządowego skończył 100 lat. W dzień swoich setnych urodzin pytał dzieci, czy pole na pewno dobrze zaorane pod żyto
Strażnik miejski, Andrzej Pakuła, 15 grudnia przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa płockiego Romana Marcinkowskiego. Uroczystość odbyła się w Pułtusku, w kościele świętego Stanisława Kostki. Andrzej Pakuła długo szukał swojej życiowej drogi, aż do momentu, gdy wstąpił do Zgromadzenia Zmartwychwstańców.
W LO odbył się pierwszy wieczór literacko – muzyczny – Odrobina Łagodności. W kawiarnianej scenerii, z płonącymi świeczkami, bożonarodzeniowymi stroikami, herbatą i ciasteczkami pani Ani. I to jest piękne, że ODROBINA ŁAGODNOŚCI weszła do kanonu imprez szkolnych i TRWA!
Biblijnych TRZECH KRÓLI zagrali panowie: Jan Żebrowski, Krzysztof Nuszkiewicz, Krzysztof Łachmański. Orszakowi przyświecało hasło: Wszyscy jesteśmy KRÓLAMI.
Bożonarodzeniowy wywiad z … Panem Bogiem przeprowadziła WSPOMINAJĄCA. Wśród dziesięciu życzeń Pana Boga, skierowanych do pułtuszczan, ósme brzmiało: Pamiętaj, że ile osób, tyle opinii – walka z innym spojrzeniem jest bezsensowna. Pierwsze? Otwierajcie się na innych ludzi, okazując im zainteresowanie.
Małgorzata Ciszkowska z Mystkówca – Szczucina obchodziła setne urodziny. Pani Małgorzata urodziła ośmioro dzieci, dochowała się 21 wnucząt 39 prawnucząt i 3 praprawnuków. Jubilatkę odwiedził wójt gminy Zatory Włodzimierz Kaczmarczyk.
Na świat przyszły pułtuskie trojaczki, których rodzicami są państwo Szuleccy. To piękne dzieciaczki – Zuzia, Pawełek i Sebastian. Na naszym TYGODNIKOWYM zdjęciu są w objęciach mamy Justyny, taty i burmistrza Wojciecha Dębskiego.
“Poseł jest przerażony” to tytuł TYGODNIKOWEGO tekstu. Poseł to Henryk Kowalczyk, “który już dwukrotnie próbował poznać finansowe i kadrowe kulisy obecnych kłopotów szpitala”. Efekt? BEZ… EFEKTU.
3 listopada ślub zawarli: Iweta Pawleńska i Michał Kowalczyk, piękna para, nad którą fruwały białe gołębie.
Nauczycielka PISZĄCA, Bożenna Kucharczyk, podczas Literackiego Czwartku w Lelewelu, GAWĘDZIŁA o tym, co znajduje się w książce jej autorstwa, czyli w “Gawędach o cmentarzu Świętokrzyskim”. To była druga część publikacji Bożenny, świetna jak pierwsza. I jaka szkoda, że nie ma trzeciej części!
Na świecie pojawił się synek państwa Karoliny i Dariusza Stańczaków z Pułtuska. Ważył 4.100 kg, mierzył 59 cm.
Odbył się benefis pani profesor Ireny Łapińskiej – Siarkiewicz. “Jeśli się patrzy na panią, to we wszystkich nas jest nadzieja” – mówiono o PANI PROFESOR i dziękowano jej “za wszelkie dobro, którym hojnie obdarowywała ludzi, za talent pedagogiczny i 50-letnią wzorową służbę nauczycielską, za bogatą osobowość, głęboki humanitaryzm i wszechstronne zainteresowania, za wrażliwość i pracowitość”!!!. To było piękne spotkanie, a PANI IRENA wyglądała olśniewająco.
Rozeszły się drogi panów: Bogdana Mroziewicza i Andrzeja Kalinowskiego, ten drugi przejął obowiązki kapelmistrza naszej ORKIESTRY DĘTEJ. “Oby nie ucierpiała na tym ORKIESTRA” – pisaliśmy.
Kradł prąd i wpadł. Na gorącym uczynku złapał złodzieja pracownik TBS. Przyznał się do złodziejskiego procederu, ale 659 złotych nie zapłacił, szkód nie naprawił. Poszedł do aresztu.
Aniołem Farmacji 2011 została pułtuszczanka, mgr farmacji Katarzyna Gniedziejko, dla mnie Kasieńka, moja była uczennica. To nagroda ogólnopolska przyznawana przez pacjentów, doceniających pracę pani magister. I jak tu się nie cieszyć?!
Nowym prezesem Nadnarwianki Pułtusk został Roman Skrzypek. Powiedział: “Nagle wszystkiego nie uzdrowię, ale postaram się”.
IX KOSA w Obrytem, na KOSĘ zawsze się czeka. A gościem był KABARET JURKI. Dyrektorem obryckiego DPS był wówczas Jan Zalewski, zastępcą Bogdan Łach, obaj gościnni.
W trakcie polowania w Trzcińcu 61-letni myśliwy, pułtuszczanin, został ranny w brzuch i przewieziony do pułtuskiego szpitala. Postrzelony przeszedł skomplikowaną operację. Jego stan był ciężki, ale stabilny. Co się mówi o zdarzeniu? Ano, że to nieszczęśliwy wypadek.
W księgarniach pojawił się album pana Edwarda Sieńkowskiego, to “Pułtuski album wspomnień tom 2”. Wszyscy, którzy wiedzą, kim jest pan Edward, zacierali dłonie. Dlaczego? Bo dzięki albumowi wspominali, zadziwiali się, zachwycali – Pułtuskiem i ludźmi. To on sfotografował śliczną Elę Dawidczyk – Laskowską i inne piękne pułtuszczanki.
“Chorąży Polskę wożący” to artykuł o Leszku Topólskim, który wyruszył na Wschód motocyklem – Hondą CBR XX – 1100. Brał udział w RAJDZIE KATYŃSKIM i opowiedział TYGODNIKOWI o zdarzeniach na trasie, wyciskających łzy z oczu.
Wspominała Grażyna Maria Dzierżanowska

Zdjęcie: Ta piękna pani, też stulatka, sfotografowaliśmy ją wówczas w towarzystwie burmistrza Dębskiego

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…