pultuszczak

Facebook

Jak skutecznie impregnować skórzane obuwie jesienne?

2017-11-23 12:34:13

Zima już za pasem, więc najwyższy czas wybrać swoje nowe, wygodne i ciepłe buty zimowe. Poniżej przedstawiamy 6 kroków do idealnej pielęgnacji skórzanego obuwia.

 

Jak żadne inne buty, są one narażone na wzmożone i nieprzyjazne warunki atmosferyczne, które mają wpływ na strukturę skóry, jej wytrzymałość oraz ochronę przed zimnem i wilgocią. Bardzo dobrą praktyką jest regularna impregnacja obuwia. Daje nam to pewność, że buty będą zawsze chronione przed pęknięciami oraz wilgocią. Poniżej przedstawiamy 3 kroki do idealnej pielęgnacji skórzanego obuwia.

Krok 1: Dokładne wyczyszczenie obuwia

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań mających na celu poprawienie wyglądu i zaimpregnowanie skórzanego obuwia należy dokładnie wyczyścić swoje obuwie. Pozbycie się ewentualnych śladów użytkowania i brudu wbrew pozorom nie powinno odbywać się za pomocą wody.

Skóra to naturalny i specyficzny materiał, dlatego do jej czyszczenia należy użyć specjalnie stworzonych w tym celu preparatów. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie płynu do czyszczenia skóry Universal Cleaner, który sprawdzi się idealnie w przypadku każdego rodzaju skóry. Wystarczy przetrzeć nim skórzane obuwie, najlepiej za pomocą specjalnej szmatki – polecamy zwłaszcza szmatki wykonane z bawełny. Idealna do tego będzie szmatka Tarrago, która sprawdzi się także do polerowania obuwia. Po wyczyszczeniu obuwia należy pozostawić je do wyschnięcia. Preparaty zdążą się wchłonąć, a skóra stanie się odporniejsza na kolejne czynności.

Krok 2: Dobrze wypastuj buty

Kolejnym krokiem będzie dobranie odpowiedniej pasty do butów dedykowanej dla danego rodzaju obuwia. Idealną dla każdej pary butów będzie pasta z woskiem Saphir. Jego bogata formuła, która zawiera m.in. wosk pszczeli i terpentynę pozwala na dokładne nawilżenie, nabłyszczenie i odżywienie skóry. Pasta do butów Saphir zapewni obuwiu żywotność. Najlepiej nakładać ją za pomocą specjalnej szczoteczki Extendor Tarrago. Jej wyprofilowana rączka oraz końskie włosie zapewnia komfort użytkowania oraz gwarancję dokładnie rozprowadzonego produktu. Przed zastosowaniem każdego produktu do pielęgnacji obuwia należy zrobić próbę na niewielkim fragmencie skóry. Po wyschnięciu pasty z woskiem Saphir trzeba przyjrzeć się efektowi. Jeśli nałożenie jednej warstwy okazuje się niewystarczające, czynność można powtórzyć. Całość należy dokładnie wypolerować.

Tutaj znajdziesz wspomniane pasty do butów: http://gentle-man.pl/73-pasta-do-butow-skorzanych

Krok 3: Właściwa impregnacja obuwia

Ostatnim krokiem będzie odpowiednie zaimpregnowanie obuwia, które ochroni je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Idealnym produktem, który możemy wykorzystać w tym celu będzie Nano protektor Tarrago. Specjalne nano cząsteczki w nim zawarte pozwalają na skuteczną ochronę Naszego ulubionego obuwia. Dzięki temu buty stają się nieprzemakalne, odporne na działanie promieniowania UV, a przy tym nie tracą na jakości. Nano protektor Tarrago nie odbarwia obuwia i zapewnia przewiewność

Zobacz produkty do pielęgnacji i impregnacji obuwia: http://gentle-man.pl/118-pielegnacja-i-impregnacja-butow-skorzanych

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…