pultuszczak

Facebook


Jak się baba uprze…

2017-12-06 1:14:49

Będzie wyczekiwany remont ulicy Kombatantów, do czego przysłużyły się działania radnej Beaty Kowalskiej

W zeszłym roku odbyło się posiedzenie komisji Rady Miejskiej, między innymi Komisji Polityki Społecznej, której Beata Kowalska jest przewodniczącą. Radni wybrali się na wizję w terenie. Stan drogi i chodników przy ulicy Kombatantów był naprawdę nieciekawy. Radna powtarzała prośbę o remont w kolejnych interpelacjach, a niedawno złożyła do burmistrza oficjalny wniosek w sprawie ulicy Kombatantów z podpisami mieszkańców. Jak się okazało, projekt drogi po liftingu jest już przygotowany. Jego oficjalna prezentacja odbyła się w terenie, w minioną środę. Obecny był burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz, radna Beata Kowalska, przedstawiciel policji, projektant, okoliczni mieszkańcy, którzy mówili o swoich oczekiwaniach i zgłaszali poprawki do projektu, między innymi zwiększenie ilości miejsc parkingowych i pozostawienie placu zabaw na jednym z podwórek, który zostanie przeniesiony w inne miejsce, ze względu na usytuowanie drogi pożarowej. Uwagi będą uwzględnione w miarę możliwości technicznych i oczywiście finansowych gminy. Inwestycja obejmie remont nawierzchni i chodników na ulicy Kombatantów.
Przy okazji rozmowy, radną Kowalską zapytaliśmy o inne sprawy, z jakimi przychodzą do niej mieszkańcy. Jest pracownikiem zarządu dróg powiatowych, więc są to wszechobecne problemy drogowe, wycinka drzew, ale też zwykłe ludzkie bolączki, trudności materialne zubożałych emerytów, osób chorujących. Dwóm paniom pomagała w transporcie do lekarzy prywatnym samochodem, dzięki hojności osób sponsorujących te wyjazdy.
– Nie selekcjonuję ludzi. Zwracają się do mnie z prywatnymi problemami, lubię pomagać i sprawia mi to niezmienną satysfakcję – powiedziała Tygodnikowi radna.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *