pultuszczak

Facebook

Jak nie dać się oszukać i okraść?

2022-08-10 1:25:11

W związku z tym, że oszuści wykorzystują różne sposoby, aby się wzbogacić kosztem nieostrożnych osób, podając się za członków ich rodziny, pracowników administracji, instytucji państwowych, organizacji charytatywnych oraz z uwagi na niepokojącą liczbę włamań do mieszkań i kradzieży mienia, policjanci prowadzą działania prewencyjne, które mają na celu ostrzeżenie przed tego rodzaju przestępstwami

W trakcie wtorkowej służby, policjanci przekazali aptekom oraz osobom je odwiedzającym materiały prewencyjne zawierające informacje o sposobach działania oszustów oraz porady jak nie dać się oszukać. W broszurach przekazanych przez policjantów, w nawiązaniu do akcji „Stop włamaniom”, znalazł się również temat ochrony i właściwego zabezpieczenia mienia przed kradzieżą czy włamaniem.

Plakat i materiały profilaktyczne zostały również przekazane przez dzielnicowego na ręce pani sołtys z Grabówca. W rozmowie funkcjonariusz wskazał, by pamiętać, że policjanci nigdy nie proszą o branie kredytów w ramach pomocy w działaniach operacyjnych. Uświadomił, że żaden funkcjonariusz nie może też żądać ani przyjmować pieniędzy za prowadzoną sprawę. Dzielnicowy poprosił, by mieszkańcy jego rejonu służbowego zawsze kierowali się zasadą ” ograniczonego zaufania”, a w każdym przypadku podejrzenia oszustwa niezwłocznie powiadomili Policję. Przypomniał, by zawsze właściwie zabezpieczyć swój dobytek, mieszkanie czy dom przed wyjazdem!

Działania wpisały się w kampanię “Kręci mnie bezpieczeństwo”

Autor: kom. Milena Kopczyńska

dav

sdr

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…