pultuszczak

Facebook


Jak dobrać odpowiedni worek do odkurzacza

2018-01-31 11:23:11

Warto zainwestować w dobry odkurzacz, ponieważ takie urządzenie przekłada się na czystszy, a co najważniejsze zdrowszy dom. Usuwa bowiem z pomieszczeń większość zanieczyszczeń, przeciwdziałając rozwojowi bakterii oraz innych drobnoustrojów. Niektórzy konsumenci zakładają, że dobry, wyposażony w filtry odkurzacz to priorytet, natomiast uzupełniające go worki są kwestią drugoplanową. Absolutnie nie! Właśnie wysokiej jakości worki do odkurzaczy przekładają się na efektywne i bezproblemowe utrzymanie domu w czystości. Przy ich wyborze należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale przede wszystkim solidność oraz zdolność zatrzymywania w środku nawet najmniejszych zanieczyszczeń.

 

Cena wysokiej jakości

Lepsze produkty zazwyczaj kosztują więcej niż ich słabsze zamienniki. Tak jest również w przypadku worków do odkurzacza. Do najdroższych modeli często zaliczają się te wielokrotnego użytku. Trudno się dziwić, ponieważ takie worki służą czasami długie lata. Nie trzeba ich wymieniać, wystarczy opróżnić i włożyć z powrotem do odkurzacza. Wiele takich produktów dobrze zatrzymuje zanieczyszczenia, jednak z biegiem czasu coraz trudniej utrzymać je w czystości. Co gorsze, stają się też miejscem rozwoju drobnoustrojów. Niektóre z nich można prać, ale proces ten nie daje gwarancji pozbycia się wszystkich zanieczyszczeń. Świadomi tego konsumenci wybierają zatem jednorazowe worki do odkurzacza. W tej kategorii na wyróżnienie zasługują przede wszystkim modele syntetyczne, wykonane z mikrowłókien. Są wytrzymalsze niż papier, skuteczniej zatrzymują również najmniejsze zanieczyszczenia. Warto w nie zainwestować, zwłaszcza że producenci oferują różne pakiety. Można kupić większy zestaw worków i w konsekwencji zapłacić za każdy z nich niższą cenę.

Worek do odkurzacza musi być solidny

Konsekwencje rozerwania worka do odkurzacza bywają przykre. Każdy, kto doświadczył tego choć raz, szuka trwalszych rozwiązań niż tani papier. Pod względem solidności najmocniejsze okazują się syntetyczne worki do odkurzaczy z mikrowłókien. Można odkurzać z nimi przez naprawdę długi czas, nawet po zapełnieniu nie pękną, co niestety zdarza się często workom papierowym. Innowacyjne produkty włókninowe uzupełniane są także dodatkowymi wzmocnieniami, dzięki którym rozerwanie nie grozi im także podczas wyciągania z odkurzacza. Nie pękają na skutek wciągnięcia twardego czy ostrego przedmiotu, dobrze znoszą także zamoczenie.

Zatrzymywanie zanieczyszczeń

Skuteczność w zatrzymywaniu wszelkich zanieczyszczeń to istotne, choć wciąż często pomijane kryterium podczas wyboru odkurzacza, jak i uzupełniających go worków. Różnego rodzaju analizy jednoznacznie pokazują, że w tym kontekście z produktami tekstylnymi oraz papierowymi wygrywają nowoczesne worki z mikrowłókien. Takie wyroby pokrywa się specjalnymi warstwami filtrów, które są w stanie zatrzymać nawet najmniejsze drobinki unoszące się w powietrzu. Przekłada się to nie tylko na łatwiejsze utrzymanie porządku w pomieszczeniu, ale także na ochronę odkurzacza. Znajdujące się w nim filtry są mniej narażone na zanieczyszczenia, więc także posłużą dłużej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *