pultuszczak

Facebook
Jak dbają o przystanki?

2023-03-24 3:20:41

Co jakiś czas, szczególnie w okresie wiosenno – letnim, czytelnicy informują nas o bałaganie na przystankach autobusowych w małych miejscowościach na terenie gminy Pułtusk. Postanowiliśmy zapytać, jak często są sprawdzane, naprawiane, sprzątane.

Czy gmina zleca PPUK sprzątanie przystanków i usuwanie śmieci z koszty i otoczenia wiat przystankowych przy drogach gminnych? Czy wykonywane są przeglądy wiat przystankowych i usuwane ewentualne usterki, wybite szyby itp.?

Jak nam odpowiedział Urząd Miejski, Gmina Pułtusk zleciła PPUK utrzymanie czystości i porządku na przystankach komunikacji autobusowej na terenie miasta z częstotliwością – dwa razy w tygodniu, natomiast na terenie gminy – raz w miesiącu. Oczyszczanie koszy ulicznych i utrzymanie tych koszy w odpowiednim stanie sanitarnym, wraz ze sprzątaniem miejsc wokół koszy przy przystankach odbywa się z częstotliwością:- na terenie miasta – codziennie,- na terenie gminy – dwa razy w miesiącu. Uzupełnianie szyb realizowane jest na bieżąco po uzyskaniu informacji o wystąpieniu takiej konieczności. Informacje o stanie przystanków są przekazywane przez PPUK oraz mieszkańców, jak i sołtysów.

Drodzy mieszkańcy gminy Pułtusk, zwracajcie uwagę na czystość swoich przystanków i sygnalizujcie, czy w praktyce rzeczywiście wygląda to tak, jest czytamy wyżej. Dni są coraz dłuższe i cieplejsze, wkrótce rozpoczną się nasiadówki, zakrapiane spotkania i pogaduchy, na przystankach również. Pamiątką po nich często bywają uszkodzenia wiat i góry śmieci. Oby nie zalegały tam tygodniami…
Zdjęcie zrobione latem zeszłego roku, na przystanku w Lipie. Jak tylko robi się cieplej, amatorów imprez i zostawiania bałaganu w takich miejscach nie brakuje

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *