pultuszczak

Facebook


Jak dbać o smartfona – 3 rady, aby telefon służył Ci jak najdłużej

2018-12-17 3:52:59
Zawieszający się lub wolno działający smartfon jest zmorą wielu z nas. Nic tak nie psuje nastroju, jak nagłe zacięcie się telefonu, z którego właśnie pilnie musimy skorzystać. Co więcej, aktywny tryb życia często powoduje, że nasz sprzęt narażony jest na upadki z wysokości, stłuczenia i obicia. Możemy jednak zapobiec tym negatywnym zjawiskom! Warto zapoznać się z kilkoma sposobami, dzięki którym nasz sprzęt będzie sprawnie działał przez długi czas.

 

Zastosuj dodatki ochronne

Obudowa ochronna sprawi, że nawet gdy upuścimy nasz telefon ze sporej wysokości nic mu się nie stanie. Dodatkowo obudowy zabezpieczają tylną powierzchnię smartfona przed zarysowaniem, co wpływa również pozytywnie na aspekt estetyczny. Warto zainwestować także w szybkę ochronną, którą można nakleić na ekran. W ubiegłych latach popularne były cienkie folie, jednak nie dawały one takiego zabezpieczenia jak wykorzystywane obecnie szkiełka. Zapobiegają one powstawaniu rys, zabrudzeń i dodatkowo wzmacniają powierzchnię.

Ważne jest, aby szkiełko dobrać właściwie do modelu swojego smartfona, gdyż tylko wtedy będzie mogło właściwie pełnić swoje funkcje. Jeśli mimo naszych starań dojdzie do uszkodzenia urządzenia, skorzystajmy z usług profesjonalnych firm. Dzięki fachowcom nasz telefon odzyska pełna sprawności i pierwotny wygląd – sprawdź, kiedy warto poszukać pomocy.

Zadbaj o baterię

Akumulatory, które są obecnie wykorzystywane w smartfonach, są wrażliwe na czynniki zewnętrzne. Aby mogły sprawnie działać, unikajmy wystawiania ich w nasłonecznione miejsca. Warto również zadbać, by nie były narażone na nadmierne zimno ani ciepło. Akumulatory mogą odmówić posłuszeństwa również na skutek nadmiernej wilgoci, dlatego unikajmy przemoczenia telefonu. Warto również wyrobić sobie dobre nawyki związane ze sposobem ładowania naszego telefonu. Według specjalistów, żeby sprawić by nasz smartfon skutecznie działał przez długi czas, nie powinnyśmy go ładować maksymalnie do 100% ani odwrotnie, rozładowywać do 0%. Najlepiej regularnie uwzględniać margines 20%.

Zadbaj o wykorzystywane aplikacje

Obecnie coraz popularniejsze stają się aplikacje na telefon, które mają czyścić pamięć, usuwać zbędne pliki, kopie i dbać o sprawne działanie naszego sprzętu. Warto jednak dokładnie zastanowić się, czy taka aplikacja jest nam potrzeba. Wiele z nich niepotrzebnie obciąża smartfon, wpływając negatywnie na jego działanie. Obserwujemy wówczas zacinanie się, powolne ładowanie czy zawieszanie naszego urządzenia. Aby nasz smartfon sprawnie funkcjonował, regularnie sprawdzajmy, z jakich stron internetowych korzystamy, nie otwierajmy podejrzanych maili i wiadomości. W ten sposób unikniemy problematycznego zawirusowania.

Jeśli będziemy odpowiednio dbali o nasz telefon, możemy być pewni, że będzie nam on doskonale służył przez wiele lat. Nie musimy wydawać mnóstwa pieniędzy, by zagwarantować naszemu urządzeniu odpowiednie, bezpieczne warunki. Wystarczy zapoznać się z kilkoma łatwymi pomysłami, które znacznie wydłużą żywotność naszego sprzętu. Nie czekaj, zadbaj o swojego smartfona już teraz!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *