pultuszczak

Facebook

Jak dbać o ciało po 30 roku życia?

2020-10-28 2:10:28
Żadna kobieta nie chce o tym słyszeć, jednak niestety prawdą jest, że nie zawsze będziemy młode, a granica pomiędzy 29 a 30 rokiem życia jest dość znamienna i wymaga pewnych zmian w dbaniu o siebie. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, co powinno zmienić się w Twoich rytuałach pielęgnacyjnych.

Kremy do twarzy

Oczywiście granica 30 roku jest dość umowna, i nie oznacza, że dopiero po 30 urodzinach możesz zacząć stosować kremy “30+”. Faktem jednak jest, że w okolicach tego wieku skóra zaczyna się starzeć i coraz bardziej przypominamy kobiety, a coraz mniej dziewczyny. Skóra traci jędrność i pojawiają się pierwsze zmarszczki, dlatego tak ważne jest stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych, gdy zmarszczki te nie są jeszcze bardzo głębokie. Powinnaś też przemyśleć sposób swojej pielęgnacji porannej i wieczornej. Jeśli do tej pory tego nie zrobiłaś, koniecznie zainwestuj w krem na noc – są one zdecydowanie bogatsze, niż te na dzień, a dzięki temu mocno wspierają regenerację skóry twarzy po całym dniu.

Musisz również koniecznie wprowadzić do swojej kosmetyczki krem przeciwsłoneczny. Promienie UV mają ogromny wpływ na procesy starzeniowe, które zachodzą w komórkach naszej skóry. Do twarzy używaj kremu z filtrem 50 SPF i miej go zawsze przy sobie, nawet w te miesiące, gdy wydaje Ci się, że słońce nie świeci mocno.

Ważne jest również rozpoczęcie stosowania kremów pod oczy – oznaki starzenia pojawiają się na delikatnej skórze wokół oczu bardzo szybko.

Aktywność fizyczna

Oznaki starzenia to nie tylko zmarszczki, ale także spowolnienie metabolizmu, a co za tym idzie coraz łatwiej o nadprogramowe kilogramy. Możliwe, że nigdy nie musiałaś się starać, żeby utrzymać szczupłą sylwetkę, niestety nie jest powiedziane, że będzie tak zawsze. Lepiej dmuchać na zimne i wprowadzić do swojego życia aktywność fizyczną. Wybierz interesujące Cię zajęcia sportowe, staraj się dużo spacerować i pamiętaj, by codziennie pić przynajmniej dwa litry wody!

Aktywność fizyczna to jednak nie tylko sposób dbania o sylwetkę, ale także o swoje zdrowie. Bardzo wiele schorzeń jest spowodowanych brakiem ruchu i siedzącym trybem życia!

Zabiegi specjalistyczne

Tak jak co jakiś czas odwiedzasz fryzjera czy robisz manicure w profesjonalnym salonie, tak powinnaś co jakiś czas odwiedzać kosmetyczkę, żeby poddać się specjalistycznym zabiegom na twarz. Warto postawić na peelingi, które złuszczają martwy naskórek i regulują pracę gruczołów łojowych. Peelingi nie tylko pozwolą na lepsze przyswajanie składników zastosowanych w późniejszych elementach pielęgnacji, ale także zlikwidują przebarwienia, wyciszą nierównomierny koloryt i spłycą pierwsze zmarszczki.

Warto także pomyśleć o zabiegach na całe ciało. Ponieważ nie tylko skóra na naszej twarzy się starzeje. Skóra na całym ciele traci jędrność, dodatkowo w miejscach takich jak najczęściej uda i biodra zaczyna odkładać się tłuszcz – często także zaczyna występować cellulit. Dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się na zabieg ICOONE Laser Medical 2, ponieważ działa on bardzo wszechstronnie. Nie tylko pomaga w walce z cellulitem, ale także poprawia jędrność skóry.

Źródło: magiadlaciala.pl/zabieg-icoone-laser-wroclaw/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…