pultuszczak

Facebook


Izraelczycy z Neszer w LO SKARGI

2018-11-02 12:41:21

Uczniowie SKARGI gościli stuosobową grupę młodzieży licealnej z Izraela. Wspomagali ich chłopcy i dziewczynki z TRÓJKI oraz przedstawicielki ZS PRUSA. Spotkanie to pomysł Anety Szymańskiej, prezeski Pułtuskiego Stowarzyszenia DIALOGU MOST

– Szkoła, w której się w tej chwili znajdujecie, ma 580 lat. Jest to trzecia pod względem długości funkcjonowania szkoła w Polsce. Obecnie uczy się w niej 377 uczniów. Oprócz zwykłego życia szkolnego realizujemy wiele projektów i przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych – takimi słowami przedstawiła szkołę jej dyrektorka Barbara Meredyk, zapowiedziana przez Martę Szymańską i Martynę Białczak.
W wypowiedzi dyrektorki Meredyk nie zabrakło informacji o szerokiej współpracy ze szkołami wyższymi w kraju i udziale uczniów w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.
Uczniowie TRÓJKI pokazali gościom inscenizację „Trzy miasta – trzy tajemnice” (LEGENDY POLSKIE). Ten wręcz spektakl teatralny wyróżniał się i scenografią, i kostiumami, i grą sceniczną. Zakończono go (wraz z nauczycielkami Małgorzatą Załogą i Sylwią Narwojsz) odśpiewaniem SHALOM ALECHEM , co wywołało burzę oklasków młodzieży izraelskiej.
Aneta Szymańska: – Następnie młodzież z zagranicy zapoznała się z prezentacją ukazującą pułtuskie LO, natomiast dziewczęta z PRUSA popisały się muzycznie.
Klaudia Kalinowska wykonała – na saksofonie – utwór z repertuaru zespołu The Beatles ” Hey Jude”, a Weronika Dawidczyk zaśpiewała utwór Patrycji Markowskiej „Dzień za dniem”.
Warsztaty (tematyka: wolny czas, kulinaria, edukacja i muzyka) zakończyły to „owocne i przemiłe”, jak nam powiedziała Aneta Szymańska, polsko – izraelsko spotkanie.
Licealiści z Neszer zwiedzili również pułtuski zamek. Tu powitał ich dyrektor Michał Kisiel oraz armatni wystrzał na zamkowym dziedzińcu.
Z Pułtuska Izraelczycy wyjechali do Warszawy. W ich planach tygodniowego pobytu w Polsce znalazły się również wycieczki do obozów koncentracyjnych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *