pultuszczak

Facebook


IV MIEJSCE NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA I REKORD POLSKI MAI ŚLEPOWROŃSKIEJ

2015-07-29 9:51:07

Maja Ślepowrońska zawodniczka MKS Pułtusk, na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Columbii (Cali) zajęła czwarte miejsce w pchnięciu kulą 3 kg, bijąc rekord Polski

Maja bez problemu przebrnęła kwalifikacje, które odbyły się 16 lipca, o 16:35 naszego czasu. Minimum kwalifikacyjne (16,50 m) nasza zawodniczka wypełniła już w pierwszej próbie, uzyskując 16,74 m. Z czwartym wynikiem awansowała do szerokiego finału (12) spośród 36 startujących zawodniczek.

17 lipca, o 2:30 rano naszego czasu, odbył się finał. Już w pierwszej próbie absolwentka gimnazjum w Winnicy potwierdziła wysoką formę, uzyskując 16,73 m, zajmując drugą lokatę. W drugim pchnięciu poprawia odległość na 16,93 m. Jednak w kolejnej próbie rywalki poprawiały wyniki i po trzeciej serii Maja spadła na 4 miejsce. Znamy Maję z ogromnej waleczności, co potwierdziła w czwartej próbie, bijąc rekord Polski 17,41 m. W szóstym pchnięciu przekracza jeszcze raz 17 m, ale ostatecznie zajmuje 4 miejsce przegrywając medal o 8 cm.

Kolejny raz na największych międzynarodowych zawodach Maja Ślepowrońska poprawia rekordy życiowe i wygrywa ze starszymi zawodniczkami , które legitymują się lepszymi życiówkami.

Czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata bez wątpienia jest największym sukcesem naszego powiatu. Rok temu podopieczna Roberta Wróblewskiego zajęła również czwarte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Chinach. To zasługa nie tylko zawodniczki i trenera, ale również całego systemu szkolenia sportowego w Pułtusku, który od kilku lat funkcjonuje z coraz lepszymi efektami. Bardzo ważnym elementem jest system motywowania zawodników poprzez stypendia sportowe, ufundowane przez burmistrza miasta Pułtusk. Dzięki istniejącemu systemowi szkolenia sportowego nie tylko Maja osiąga wysokie wyniki na arenie międzynarodowej. Jej starszy kolega Damian Kamiński -wychowanek MKS Pułtusk- tydzień temu zajął siódme miejsce na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w rzucie dyskiem. Wielu zawodników zdobywa medale mistrzostw Polski. Za rok Maja wystartuje na Mistrzostwach Świata juniorów w Kazaniu. Życzymy medalu i gratulujemy dotychczasowych osiągnięć.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *