pultuszczak

Facebook


Inauguracja „na piątkę”

2019-03-27 12:25:06

Nadnarwianka w bardzo dobrym stylu zainaugurowała rundę wiosenną. Zgodnie z oczekiwaniami pokonała Iskrę Krasne, jednak na pochwały zasługuje rozmiar wygranej – 5:1. Pułtuszczanie w 2018 roku osiągnęli znakomity rezultat – średnio 2,4 punktu na mecz, a jesienią zdobyli aż 56 goli. Pierwszy mecz pokazał, że w tym roku także nie raz pokażą swoją siłę

Nadnarwianka w bardzo dobrym stylu zainaugurowała rundę wiosenną. Zgodnie z oczekiwaniami pokonała Iskrę Krasne, jednak na pochwały zasługuje rozmiar wygranej – 5:1. Pułtuszczanie w 2018 roku osiągnęli znakomity rezultat – średnio 2,4 punktu na mecz, a jesienią zdobyli aż 56 goli. Pierwszy mecz pokazał, że w tym roku także nie raz pokażą swoją siłę
Nie próżnowały inne drużyny z czołówki, które także wysoko wygrały swoje mecze. Należy jednak zwrócić uwagę, że Nadnarwianka grała z drużyną ze środka tabeli, natomiast inne czołowe ekipy miały na papierze dużo łatwiejsze zadanie. Liderująca Makowianka pokonała ostatnią w tabeli Wkrę Sochocin 8:0, trzeci Kryształ Glinojeck ograł 5:1 przedostatnie GKS Strzegowo, a Ostrovia Ostrów Mazowiecka w takim samym stosunku Orzyc Chorzele, z którym Nadnarwianka wygrała jesienią 11:0, a już 30 marca zmierzy się na własnym boisku. Za to już w najbliższą sobotę Nadnarwiankę czeka trudne wyjazdowe spotkanie właśnie z czwartą w tabeli Ostrovią. Podopieczni Artura Salamona tracą jeden punkt do lidera z Makowa Mazowieckiego, a nad drużynami Kryształu i Ostrovii mają trzy „oczka” przewagi.
Przez niemal całe spotkanie z Iskrą, przewaga pułtuszczan nie podlegała dyskusji, choć przez pół godziny utrzymywał się bezbramkowy remis. Dwie bramki zdobył Bartek Salamon, który w tym sezonie drużynie z Krasnego wbił już łącznie cztery. Po jednej dołożyli Mateusz Grzela (otworzył wynik meczu w 35 minucie) i Piotr Bobowski (jakże by inaczej – z rzutu karnego). Wynik meczu ustalił Wiktor Karkowski, który udzielił nam krótkiej wypowiedzi.
– Goście zgodnie z naszymi przewidywaniami podjęli walkę, nie odpuszczali w żadnym momencie, jednak udało nam się udanie zainaugurować rundę wiosenną – podsumował.
Warto dodać, że wiosną mecze Nadnarwianki mają być rozgrywane o późniejszych godzinach niż 11:00, na co wielu kibiców narzekało w poprzednich rundach. Pojedynek z Iskrą rozpoczął się o 14:30.
W sobotnim meczu zabrakło Kuby Zalewskiego, który ostatnio miał lekkie problemy zdrowotne i trenował indywidualnie, ale na kolejne spotkanie prawdopodobnie już będzie gotowy. Zimą drużynę opuścił z podstawowych zawodników jedynie Łukasz Damętko, który wrócił do Wyszkowa. Do treningów nie przystąpił Paweł Herman, który jednak po udanym początku przygody z Nadnarwianką głównie trapiony był kontuzjami i nie mógł pokazać swojego potencjału. Do treningów w lutym wrócił po półrocznej przerwie Patryk Bartczak, który w sobotę wszedł na boisko z ławki. Po powrocie do pełnej formy Bartczak na pewno będzie jak dawniej wiodącą postacią w zespole.
W końcówce meczu w bramce Nadnarwianki zadebiutował 15-letni Jarosław Tkaczyk, wychowanek Młodych Orłów Nadnarwianki. Gratulujemy! To drugi, po Mateuszu Stępniewskim tak młody zawodnik, który miał okazję zagrać w seniorach. Co ciekawe, dla broniącego od początku meczu Szymona Boligłowy także był to debiut w lidze od pierwszej minuty. Z powodu choroby nie mógł zagrać podstawowy golkiper, Władek Stelmach.
Inny wychowanek Młodych Orłów, Jakub Kisiel, przebywał za to na zgrupowaniu selekcyjnym reprezentacji Polski U-16 w Grodzisku Wielkoposlkim. W tym czasie, oprócz wielu sesji treningowych, rozegrali również dwa mecze kontrolne – z Pogonią Szczecin U-17 oraz Akademią Piłkarską Reissa. Kuba, który w tych spotkaniach testowany był na pozycji defensywnego pomocnika oraz stopera zaprezentował się, według napływających do obozu Młodych Orłów informacji, naprawdę nieźle. Gratulujemy i mamy nadzieję, że swoją boiskową postawą przekonał selekcjonera Marcina Dornę do tego, by ten pamiętał o nim przy kolejnych powołaniach.

Skład Nadnarwianki w meczu z Iskrą:
Boligłowa – Jagielski, Ł.Zalewski, Salwin, Bobowski – Grzela, Salamon, Karkowski, Cywiński, Dziczek – Kowalczyk.

W drugiej połowie na boisku pojawili się: Bartczak, G.Sokołowski, D.Sokołowski i Tkaczyk.

Kadra Nadnarwianki na rundę wiosenną.

Bramkarze: Władysław Stelmach, Szymon Boligłowa, Jarosław Tkaczyk.

Obrońcy: Piotr Bobowski, Kamil Jagielski II, Łukasz Zalewski, Szymon Salwin, Dawid Sokołowski

Pomocnicy: Jakub Zalewski, Bartosz Salamon, Gracjan Sokołowski, Piotr Cywiński, Mateusz Grzela, Wiktor Karkowski

Napastnicy: Łukasz Kowalczyk, Patryk Bartczak, Mariusz Dziczek, Hubert Sokołowski.

Terminarz spotkań Nadnarwianki:

18 kolejka (30-31 marca)
Nadnarwianka Pułtusk – Orzyc Chorzele

19 kolejka (6-7 kwietnia)
Nadnarwianka Pułtusk – KS Troszyn

20 kolejka (13-14 kwietnia)
Mazowsze Jednorożec – Nadnarwianka Pułtusk

21 kolejka (19-20 kwietnia)
Nadnarwianka Pułtusk – Makowianka Maków Mazowiecki

22 kolejka (27-28 kwietnia)
Wkra Bieżuń – Nadnarwianka Pułtusk

23 kolejka (4-5 maja)
Nadnarwianka Pułtusk – GKS Strzegowo

24 kolejka (11-12 maja)
Żbik Nasielsk – Nadnarwianka Pułtusk

25 kolejka (18-19 maja)
Nadnarwianka Pułtusk – Korona Szydłowo

26 kolejka (22 maja)
PAF Płońsk – Nadnarwianka Pułtusk

27 kolejka (25-26 maja)
Nadnarwianka Pułtusk – Kryształ Glinojeck

28 kolejka (1-2 czerwca)
Tęcza Ojrzeń – Nadnarwianka Pułtusk

29 kolejka (8-9 czerwca)
Nadnarwianka Pułtusk – Wkra Sochocin

30 kolejka (15-16 czerwca)
Sona Nowe Miasto – Nadnarwianka Pułtusk.

Zdjęcie: Bartek Salamon, podobnie jak jesienią, dwukrotnie trafił do bramki Iskry

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *