pultuszczak

Facebook

II Festiwal Piosenki Angielskiej w Publicznej Szkole Podstawowej w Płocochowie

2016-06-29 12:26:51

16 czerwca, w Publicznej Szkole Podstawowej im. bł. Jana Pawła II odbył się II Festiwal Piosenki Angielskiej. Różne sentencje w języku angielskim, stanowiące elementy dekoracji, przypominały o tym, że trzeba spełniać swe marzenia i robić wszystko, żeby być szczęśliwym, dawać każdemu dniu szansę, by stał się najpiękniejszym dniem naszego życia. Dzień Festiwalu na pewno był dniem, który dał jego uczestnikom wiele radości i stał się namiastką spełnienia marzeń o śpiewaniu.
Występy artystów podziwiała społeczność szkolna, rodzice, zaproszeni goście, m.in. prezes ZNP, sołtys Płocochowa, proboszcz parafii św. Jana Pawła II oraz dyrektorzy jednostek oświatowych i kulturalnych gminy Pułtusk.
Cóż jest takiego w muzyce, że bez niej wielu ludzi nie wyobraża sobie życia? Muzyka to nic innego jak uczucia, które można usłyszeć. Muzyka to wznoszenie się ponad codzienność. Ogromną wartością naszego Festiwalu jest to, że uczniowie chcą śpiewać, chcą się bawić i rozwijać swoje talenty, zarówno językowe, jak i muzyczne. Uczestnicy sięgnęli po różnorodny repertuar, czasami bardzo trudny, czasami zabawny. Każdy występ był okazją do poznania ich gustów muzycznych i zdolności językowych. Wszystkim należą się gratulacje za wspaniałe pomysły, ciekawe aranżacje, kreatywność, często samodzielnie przygotowaną choreografię i ogromne zaangażowanie. W czasie wielu godzin przygotowań mali i starsi artyści wspierali się nawzajem, doradzali sobie i pomagali.
Występy uczestników Festiwalu dostarczyły zarówno im, jak i publiczności niezapomnianych wrażeń i emocji, wzruszeń i uśmiechów, mnóstwa radości i wspaniałej zabawy. W trakcie Festiwalu uczennica kl. IV K. Andrzejewska odebrała nagrodę za otrzymanie dyplomu laureata w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego ALBUS 2016. Do udziału zgłosiło się 47 uczniów i 12 przedszkolaków. Oklaski dopingowały artystów, którzy śpiewali, tańczyli, bawili się na szkolnej scenie i zarażali wszystkich swą miłością do muzyki. Wszyscy zostali nagrodzeni specjalnym przypinkami w języku angielskim, breloczkami od sponsora „Agami” oraz słodyczami. Na zakończenie goście otrzymali sentencje w języku angielskim.
Organizator Festiwalu
Ewa Kieszek
IMG_0783

IMG_0782

IMG_0765

IMG_0761

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…