pultuszczak

Facebook


Hala wielka rzecz

2016-02-17 10:36:48

Obrycki wójt Jan Mroczkowski podsumowuje i planuje W 2015 roku Gmina Obryte zrealizowała następujące zadania inwestycyjne

– Dokończenie budowy i oddanie do użytku sali gimnastycznej przy ZPO w Obrytem, koszt całej inwestycji to około 3.3 miliona złotych, w tym ponad 1.5 miliona Gminy pokryła ze środków własnych. Resztę inwestycji sfinansowało Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach „Wojewódzkiego programu rozwoju bazy sportowej”.

– Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Tocznabiel. Gmina Obryte przebudowę odcinka drogi o długości 1579,45m w całości sfinansowała ze środków własnych. Koszt inwestycji to około 500.000 zł

– Przebudowa drogi gminnej relacji Ciółkowo Rządowe – Ulaski – Sokołowo Parcele. Koszt zadania to około 195.000 złotych. Część zadania sfinansowana ze środków Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

– Gmina Obryte wydzieliła w budżecie fundusz sołecki w wysokości około 250.000 złotych. Za środki z tego funduszu w każdym sołectwie zrealizowana zadania inwestycyjne polegające m.in. na utwardzenia nawierzchni przed budynkami świetlic wiejskich Gródku Rządowym, Ciółkowie Rządowym oraz przed garażem OSP w Obrytem, utwardzenie dróg czy poprawę stanu technicznego rowów melioracyjnych.

Na 2016 rok Gmina Obryte zaplanowała następujące inwestycje:

– Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej (budynek Urzędu Gminy, ZPO w Obrytem, Publiczne Gimnazjum w Obryte) z wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii.

– Remont i przebudowa budynku Wiejskiego Domu Kultury w Obrytem, wraz z infrastrukturą towarzyszącą na cele Biblioteki gminnej Gminy Obryte.

– Dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 4407W na odcinku Psary – Skłudy – Obryte

– Dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej w miejscowości Bartodzieje.

– Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Zambski Kościelne.

– Budowa placu zabaw w miejscowości Psary.

Komentarze

2 komentarze

  1. fiks odpowiedz

    „Hala wielka rzecz”, może i wielka ale jako budynek, ale chyba nie oto chodzi żeby zdobiła otoczenie. A oto przykład – Ks.prefekt w ogłoszeniach parafialnych informuje wiernych, że on i ministranci nie mogą korzystać z Hali ponieważ żąda się od nich opłaty. Ksiądz to ksiądz, ogłoszenia pomogły bo już za godzinę była decyzja z „Kurii” czytaj wójta o bezpłatnym korzystaniu. Szkoda że tylko dla ministrantów. Drugi sort młodzieży musi płacić! Jak ktoś czyta takie ogólnikowe informacje nie znając gminy, to może i uwierzy jak tam dobrze i gospodarnie. Który wójt robi inwestycje wyłącznie z wlasnych środków, chyba tylko obrycki?! Taaaakie inwestycje z funduszu sołeckiego (szkoda, że tylko w jednym roku) – po kilkadziesiąt m2 kostki przed remizami OSP, a szczególnie przed remizą w Gródku gdzie zrobiono kilkanaście m i żeby wejść z drogi do budynku to trzeba pół odległości przejść po błocie. Ot i takie to inwestycje. Gratuluję!!!!!!!! Sama nazwa zadania nic nie mówi, trzeba zobaczyć co zrobiono.

    1. edabek odpowiedz

      Dziękujemy za wypowiedź, temat bardzo ciekawy więc zgłębimy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *