pultuszczak

Facebook


Hala wielka rzecz

2016-02-17 10:36:48

Obrycki wójt Jan Mroczkowski podsumowuje i planuje W 2015 roku Gmina Obryte zrealizowała następujące zadania inwestycyjne

– Dokończenie budowy i oddanie do użytku sali gimnastycznej przy ZPO w Obrytem, koszt całej inwestycji to około 3.3 miliona złotych, w tym ponad 1.5 miliona Gminy pokryła ze środków własnych. Resztę inwestycji sfinansowało Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach „Wojewódzkiego programu rozwoju bazy sportowej”.

– Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Tocznabiel. Gmina Obryte przebudowę odcinka drogi o długości 1579,45m w całości sfinansowała ze środków własnych. Koszt inwestycji to około 500.000 zł

– Przebudowa drogi gminnej relacji Ciółkowo Rządowe – Ulaski – Sokołowo Parcele. Koszt zadania to około 195.000 złotych. Część zadania sfinansowana ze środków Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

– Gmina Obryte wydzieliła w budżecie fundusz sołecki w wysokości około 250.000 złotych. Za środki z tego funduszu w każdym sołectwie zrealizowana zadania inwestycyjne polegające m.in. na utwardzenia nawierzchni przed budynkami świetlic wiejskich Gródku Rządowym, Ciółkowie Rządowym oraz przed garażem OSP w Obrytem, utwardzenie dróg czy poprawę stanu technicznego rowów melioracyjnych.

Na 2016 rok Gmina Obryte zaplanowała następujące inwestycje:

– Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej (budynek Urzędu Gminy, ZPO w Obrytem, Publiczne Gimnazjum w Obryte) z wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii.

– Remont i przebudowa budynku Wiejskiego Domu Kultury w Obrytem, wraz z infrastrukturą towarzyszącą na cele Biblioteki gminnej Gminy Obryte.

– Dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 4407W na odcinku Psary – Skłudy – Obryte

– Dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej w miejscowości Bartodzieje.

– Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Zambski Kościelne.

– Budowa placu zabaw w miejscowości Psary.

Komentarze

2 komentarze

  1. fiks odpowiedz

    „Hala wielka rzecz”, może i wielka ale jako budynek, ale chyba nie oto chodzi żeby zdobiła otoczenie. A oto przykład – Ks.prefekt w ogłoszeniach parafialnych informuje wiernych, że on i ministranci nie mogą korzystać z Hali ponieważ żąda się od nich opłaty. Ksiądz to ksiądz, ogłoszenia pomogły bo już za godzinę była decyzja z „Kurii” czytaj wójta o bezpłatnym korzystaniu. Szkoda że tylko dla ministrantów. Drugi sort młodzieży musi płacić! Jak ktoś czyta takie ogólnikowe informacje nie znając gminy, to może i uwierzy jak tam dobrze i gospodarnie. Który wójt robi inwestycje wyłącznie z wlasnych środków, chyba tylko obrycki?! Taaaakie inwestycje z funduszu sołeckiego (szkoda, że tylko w jednym roku) – po kilkadziesiąt m2 kostki przed remizami OSP, a szczególnie przed remizą w Gródku gdzie zrobiono kilkanaście m i żeby wejść z drogi do budynku to trzeba pół odległości przejść po błocie. Ot i takie to inwestycje. Gratuluję!!!!!!!! Sama nazwa zadania nic nie mówi, trzeba zobaczyć co zrobiono.

    1. edabek odpowiedz

      Dziękujemy za wypowiedź, temat bardzo ciekawy więc zgłębimy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *