pultuszczak
HALA SPORTOWA – PIĘKNY PREZENT

2023-10-19 5:20:02

Jest to dla nas dzień szczególny, otrzymujemy dzisiaj piękny prezent, na który czekaliśmy bardzo długo – ten prezent to tak wspaniała hala gimnastyczna – powiedziała podczas uroczystości otwarcia nowo oddanego obiektu, która odbyła się 10 października, Halina Smogorzewska, dyrektorka PSP im. ks. Jana Sieka w Błędostowie
– Szkoła nie miała do tej pory hali sportowej z prawdziwego zdarzenia – zaznaczył w swoim wystąpieniu prowadzący spotkanie. – Lekcje wychowania fizycznego prowadzone były na bardzo małej przestrzeni, dlatego, gdy tylko nadarzyła się okazja, pan wójt i Rada Gminy nie mieli wątpliwości: budujemy halę. I tak w lutym 2022 roku, na terenie wyznaczonym pod budowę, pojawiła się ekipa, która rozpoczęła budowę długo oczekiwanej hali sportowej z zapleczem sanitarno-socjalnym, łącznikiem prowadzącym do budynku szkoły i niezbędną infrastrukturą techniczną.

O postępach w budowie obiektu sportowego informowano społeczność Błędostowa oraz mieszkańców gminy na stronach URZĘDU GMINY.

Przecięcie wstęgi poprzedziło symboliczne zapalenie znicza, po czym nastąpił krótki występ w wykonaniu uczennic. Poświęcenia obiektu dokonał proboszcz smogorzewskiej parafii ks. Jan Bukowski. Maciej Szczesik, nauczyciel wychowania fizycznego, poprowadził przyrzeczenie sportowe klas, do którego przystąpili gospodarze klasowi. To od niego “TP” dowiedział się, że uczniowie odbywali lekcje wychowania fizycznego w sali o 10-metrowej długości i 5 m szerokości.

– Trzeba się było nakombinować, aby efektywnie prowadzić zajęcia i tak, żeby dzieci się nie nudziły. Obecnie będę miał dużo ułatwioną pracę, mam dużą przestrzeń, a to ważne, bo liczy się zdrowie i szczęście dzieci, ich bezpieczeństwo. Wszystko jest jak należy, mamy też dużo sprzętu.

Dyrektorka Smogorzewska nie kryła radości i dumy z faktu, że spełniło się jej marzenie o hali sportowej. – Mieliśmy to szczęście, że na naszej drodze pojawiły się osoby, które nasze potrzeby dostrzegły i je urzeczywistniły. Dzięki właśnie tej hali nasi uczniowie będą mogli rozwijać aktywność fizyczną w warunkach na miarę XXI wieku. Podziękowała za zaangażowanie w budowę obiektu premierowi Henrykowi Kowalczykowi, wójtowi Robertowi Wróblewskiemu, wykonawcy inwestycji, Dariuszowi Góreckiemu.

Robert Wróblewski podkreślił rolę Haliny Smogorzewskiej. – Chciałbym mieć takiego dyrektora w każdej placówce – mamy takich dyrektorów, ale pani dyrektor dziękuję wyjątkowo – powiedział i dodał, że hala kosztowała 3 miliony 620 tysięcy zł. – 2 miliony uzyskaliśmy od rządu z funduszu inwestycji lokalnych, resztę dołożyła Rada Gminy, naprawdę przychylna.

Premier Kowalczyk: – Cieszę się, że ten plan, te zamierzenia zostały zrealizowane. Gratuluję pani dyrektor, panu wójtowi, że doprowadzili do szczęśliwego finału. Szkoła w Błędostowie świeci jasno na firmamencie szkół podstawowych nie tylko w Gminie Winnica.

Panowie: wójt i premier otrzymali okolicznościowe statuetki za wkład wniesiony w powstanie obiektu, w którym to młodzież będzie rozwijała swoje sportowe talenty.

W uroczystości uczestniczył sławny dziś uczeń szkoły w Błędostowie. To Paweł “LOJAK” Kozarzewski – utytułowany pilot tandemowy, instruktor paralotniowy i pilot pokazowy, pierwszy pilot na świecie latający wewnątrz obiektów zamkniętych (stadion). Zwracając się do dzieci i młodzieży powiedział, że szkoła go ukształtowała i zaapelował o spełnianie swoich najskrytszych marzeń.

Sprawozdanie złożył Kazimierz Dzierżanowski; też fot.Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *