pultuszczak

Facebook

Groźni przestępcy zatrzymani

2018-12-10 11:50:07

Policjanci Wydziału Kryminalnego Pułtuskiej Komendy zatrzymali cztery osoby podejrzane o rozbój z niebezpiecznym narzędziem i inne przestępstwa. Zatrzymań dokonano na terenie powiatu makowskiego

W listopadzie br. na terenie gminy Pokrzywnica, jak również w Pułtusku i Makowie Mazowieckim, sprawcy doprowadzili do stanu bezbronności 31-letniego mężczyznę. Jednocześnie zastraszali go i przy użyciu noża grozili zabójstwem. Napastnicy, zadając uderzenia pięściami, zmusili poszkodowanego do oddania karty bankomatowej, portfela z pieniędzmi oraz telefonu komórkowego.
Mężczyzna był przetrzymywany w jednym z mieszkań na terenie powiatu makowskiego, jednocześnie w tym czasie, przy użyciu uprzednio zabranej karty bankomatowej, sprawcy dokonali wypłat pieniędzy w różnych kwotach. Zastraszając zabójstwem w przypadku powiadomienia organów ścigania, uwolnili pokrzywdzonego.
W wyniku intensywnych działań, kryminalni zatrzymali osoby, które dopuściły się tych czynów. Napastnicy podczas zatrzymań posiadali w znacznych ilościach środki odurzające oraz substancje psychotropowe. Wobec dwóch sprawców zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, pozostali zostali objęci policyjnymi dozorami.

sierż. Daniel Podlasin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…