pultuszczak

Facebook


Grad bramek w sparingach

2020-02-19 6:03:00

Przygotowania Nadnarwianki

Drużyna Nadnarwianki przygotowuje się pod wodzą Artura Salamona do wiosennej walki o utrzymanie w czwartej lidze. Zespół od początku przygotowań ciężko pracuje na treningach, a ich dyspozycja ze sparingu na sparing wygląda nieco lepiej. W kadrze dochodzi też do drobnych zmian personalnych
W minioną środę, na bocznym boisku w Ząbkach doszło do meczu kontrolnego z miejscowym Dolcanem (inaczej Ząbkovią), czyli zespołem, który jesienią w meczu ligowym wygrał w Pułtusku 4:0. Tym razem również okazał się lepszy, zwyciężając 4:2, jednak szczególnie w pierwszej połowie spotkanie było bardzo wyrównane, a wręcz fragmentami to pułtuszczanie prezentowali się lepiej. Obie bramki dla Nadnarwianki zdobył Damian Gałązka, który wystąpił jako napastnik, choć pozycja, na której czuje się najlepiej to dla tego zawodnika bok pomocy.
Gałązka to dobrze znany trenerowi Salamonowi z Bugu Wyszków zawodnik, który kilka lat temu zagrał nawet trzy spotkania w pierwszej lidze w barwach Chojniczanki Chojnice. Podpisał już umowę i wiosną będzie piłkarzem Nadnarwianki. Piłkarz ten ma duże doświadczenie na poziomie trzecioligowym (ŁKS Łomża i ostatnio Orlęta Radzyń Podlaski), także jak na czwartoligowe warunki powinno być to spore wzmocnienie.
Nowym zawodnikiem będzie też 23-letni Rafał Grabowski, który może występować na boku pomocy, jak i obrony. Swoją przygodę z piłką Grabowski rozpoczął w zespołach juniorskich Hetmana Białystok. Później reprezentował barwy Hetmana Tykocin (IV liga) i ŁKS Łomża (III liga). Jest oficjalnie zawodnikiem Hutnika Warszawa, ostatnio grał w ostrołęckiej Koronie, a teraz w ramach wypożyczenia trafił do Nadnarwianki.
Testowany jest także 20-letni Rafał Zalewski, środkowy pomocnik, będący wcześniej w kadrze trzecioligowego ŁKS Łomża, i także występujący ostatnio w Koronie Ostrołęka. Warto dodać, że drużyna z Ostrołęki to sąsiad Nadnarwianki w ligowej tabeli i będzie to obok Podlasia Sokołów Podlaski, Wkry Żuromin i Świtu Staroźreby, jeden z głównych rywali w walce o utrzymanie.
– Na ten moment jeszcze nie wiadomo czy Zalewski zostanie piłkarzem Nadnarwianki. Na pewno szukamy napastnika, bo chociaż Gałązka już kilka bramek w sparingach strzelił grając jako „dziewiątka”, to jednak jest to nominalny skrzydłowy. Pozyskanie napastnika na ten moment jest priorytetem. Mamy kilku zawodników na oku i w zależności od możliwości finansowych kogoś na tę pozycję pozyskamy. Rozglądamy się też za dalszymi wzmocnieniami na inne pozycje, jednak nie mogą to być przypadkowe transfery i szukamy kogoś wartościowego – mówi trener Salamon.
W porównaniu z rundą jesienną, w kadrze zabraknie kilku piłkarzy. Z gry zrezygnował Patryk Bartczak, prawdopodobnie w Żbiku Nasielsk będzie występował Jakub Zalewski, po pół roku do Legionovii musiał wrócić Jakub Karabin. Podstawowy jesienią zawodnik, Jakub Trojnacki jest kontuzjowany i problemy zdrowotne wyłączą go prawdopodobnie z gry na całą rundę. W ostatnich dwóch spotkaniach sparingowych zabrakło lekko kontuzjowanych Szymona Salwina i Kacpra Bałasa. Do większej dyspozycji trenera niż jesienią powinien być też Ivan Papou. Nie wiadomo natomiast co z Emilem Rembiejewski
Nieco gorzej wyglądała dyspozycja pułtuszczan w drugiej połowie meczu w Ząbkach (do przerwy było 1:1), gdy w składzie doszło do kilku zmian. Gospodarze strzelili trzy gole, na którego pułtuszczenie odpowiedzieli jednym. Oprócz spotkania z Dolcanem, Nadnarwianka na początku przygotowań poniosła dwie porażki z drużynami z Ligi Okręgowej – Żbikiem Nasielsk 0:1 i Narwią Ostrołęka 2:4 (bramki strzelali Salwin oraz Gałązka, który dodatkowo nie wykorzystał rzutu karnego), a w ostatni piątek pokonała lidera A-klasy, Błękitnych Raciąż 10:2.
Przed rozpoczynającymi się w połowie marca rozgrywkami czwartej ligi, Nadnarwianka zagra jeszcze sparingi z MKS Ciechanów (Liga Okręgowa), Unią Warszawa (LO), Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki (LO) oraz MKS Przasnysz (IV Liga) – Nie przywiązuję większej wagi do rezultatów meczów sparingowych, na weryfikację przyjdzie czas w lidze. Na pewno światełkiem w tunelu była pierwsza połowa meczu w Ząbkach. Jeżeli częściej będziemy prezentować taką dyspozycję, to na będziemy szli w dobrym kierunku – ocenia trener Salamon.
OSTATNIE SPARINGI:
Dolcan Ząbki – Nadnarwianka 4:2
Skład Nadnarwianki: Antoniuk – Cynt, Bobowski, Jagielski, D.Sokołowski – Grabowski, R.Zalewski, Salamon, Cywiński, Śledziewski – Gałązka.
Po przerwie grali też: Boligłowa, Kobyliński, Dziczek, Papou, Rurant.
Nadnarwianka – Błękitni Raciąż 10:2
Bramki: Gałązka x3, Papou x3, Grabowski x2, Salamon, Cywiński.

TRANSFERY:
Przybyli: Damian Gałązka (Orlęta Radzyń Podlaski), Rafał Grabowski (Korona Ostrołęka), Rafał Zalewski (Korona Ostrołęka?).
Odeszli: Patryk Bartczak, Jakub Karabin, Jakub Zalewski (?), Emil Rembiejewski (?).
AJ

Zdjęcie: Damian Gałązka powinien być sporym wzmocnieniem Nadnarwianki

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *