pultuszczak

Facebook
Goście z obwodu charkowskiego w Pułtusku

2023-03-29 3:23:05

We wtorek, 28 marca zakończyła się trzydniowa wizyta delegacji przedstawicieli administracji z obwodu charkowskiego w Pułtusku. Pierwszego dnia pobytu, w niedzielę, goście z Ukrainy zwiedzili nasze miasto. W rolę przewodników wcielili się: Michał Świdwa, pracownik Muzeum Regionalnego w Pułtusku oraz Wojciech Gregorczyk, burmistrz Pułtuska.

W poniedziałek wzięli udział w Forum współpracy polsko-ukraińskiej „Ramię przyjaciela”. Szersza relacja z tego wydarzenia:  https://pultusk.pl/pierwszy-owocny-dzien-forum-wspolpracy-polsko-ukrainskiej-ramie-przyjaciela/

We wtorek, ostatniego dnia wizyty, w Ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów Polski i Ukrainy. Był to również dzień, w którym delegacja ukraińska odwiedziła kilka pułtuskich i podpułtuskich firm, w celu zapoznania się z ich działalnością i nawiązania ewentualnej współpracy.

Organizatorami forum byli: Samorząd Gminy Pułtusk, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, NGO „Dom Polonii na Wschodzie” z siedzibą w Charkowie. Wydarzenie honorowym patronatem objął wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.
źródło:pultusk.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *