pultuszczak

Facebook

Górnik Zabrze vs Legia Warszawa – zapowiedź meczu!

2021-11-19 11:52:37

Po reprezentacyjnej przerwie wracamy na boiska Ekstraklasy. W najbliższy weekend piłkarze Legii Warszawa zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Czy Wojskowym uda się wydostać ze strefy spadkowej? Zapraszam na zapowiedź tego spotkania z wykorzystaniem analizy sporządzonej dzięki typerom zakładów bukmacherskich Superbet.

Górnik Zabrze

Transfer Lukasa Podolskiego z pewnością z miejsca nie odmienił sytuacji Górnika Zabrze. Podopieczni Jana Urbana aktualnie plasują się na 14. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 15 wywalczonych punktów. Zabrzanie w ostatnich tygodniach nie znajdują się w najlepszej formie, co doskonale widać na podstawie statystyk osiąganych przez tę drużynę. Górnik nie wygrał żadnego z 4 ostatnich meczów ligowych, a poprzednie zwycięstwo tego zespołu miało miejsce 2 października w starciu z Wisłą Płock.

Statystyki wskazują jednak, że Górnik o wiele lepiej prezentuje się na swoim boisku, co powinno być dobrą wiadomością dla fanów tego zespołu. Najbliższe spotkanie z Legią Warszawa odbędzie się na obiekcie przy Traugutta, a na trybuny mają powrócić najbardziej zagorzali kibice gospodarzy. Do tej pory Górnik Zabrze wywalczył 10 punktów w 7 meczach domowych, a na wyjazdach zaledwie pięć. Na podstawie bilansu bramkowego tej drużyny w meczach domowych można stwierdzić, że Górnik traci i strzela średnio dokładnie jednego gola na spotkanie.

W ostatnich latach Górnik Zabrze był w całkiem niezłej dyspozycji w meczach domowych z Legią Warszawa. Statystyki wskazują, że piłkarze tego zespołu strzelili przynajmniej jednego gola w 7 poprzednich starciach z Wojskowymi. W tym czasie piłkarze ze Śląska zaliczyli również więcej zwycięstw od najbliższego rywala.

Statystyki Górnik Zabrze:

  • Górnik Zabrze zwyciężył w 3 z ostatnich 7 pojedynków domowych z Legią Warszawa.
  • Zabrzanie strzelili przynajmniej jednego gola w każdym z ostatnich 7 meczów domowych, z tym przeciwnikiem.
  • Górnik Zabrze nie wygrał żadnego z 4 ostatnich meczów Ekstraklasy.
  • Zabrzanie nie zdobyli gola w 2 ostatnich meczach ligowych.
  • Górnik ostatnie zwycięstwo w Lidze Zanotował w starciu domowym z Wisłą Płock.

Legia Warszawa

Przed rozpoczęciem sezonu analitycy zakładów bukmacherskich spodziewali się, że Legia Warszawa po raz kolejny obroni mistrzowski tytuł. Podobne odczucia na ten temat mieli kibice tego zespołu, a także eksperci, którzy regularnie wypowiadają się na temat Ekstraklasy. Takie przewidywania w zasadzie nie powinny nikogo dziwić, ponieważ mówimy o drużynie, która w minionych latach zdecydowanie zdominowała krajowe podwórko. Tym większym zaskoczeniem jest aktualna sytuacja tego zespołu w lidze.

Legia Warszawa po 12 rozegranych meczach ligowych ma na koncie zaledwie 9 wywalczonych punktów. Na ten moment jedynie Górnik Łęczna może pochwalić się gorszym bilansem. W tym miejscu trzeba oczywiście podkreślić fakt, że Wojskowi rozegrali 2 mecze mniej od swoich przeciwników, jednak mimo wszystko jest to sytuacja, której nie mogli spodziewać się fani tego zespołu, nawet w najczarniejszych snach.

W obecnej kampanii piłkarze Legii Warszawa rozegrali 6 meczów wyjazdowych w Ekstraklasie. Statystyki wskazują, że na ten moment odnieśli oni zaledwie jedno zwycięstwo i mowa tutaj o rywalizacji z Wartą Poznań. Oprócz tego Wojskowi przegrali w Radomiu, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku czy też Gliwicach. Czy do tej listy dołączy Zabrze po najbliższym weekendzie? Zdaniem zakładów bukmacherskich, niekoniecznie jednak o tym kawałek dalej.

Z pewnością bardzo dobrą wiadomością dla piłkarzy Legii Warszawa była przerwa reprezentacyjna. Zawodnicy aktualnego mistrza Polski mogli odpowiednio przygotować się do rywalizacji z Górnikiem Zabrze i nie byli wybici z rytmu przez żadne spotkania w europejskich pucharach.

Statystyki Legia Warszawa:

  • Legia Warszawa przegrała w 5 z ostatnich 6 meczów wyjazdowych w lidze.
  • Wojskowi przegrali 6 ostatnich rywalizacji na boiskach Ekstraklasy.
  • W poprzednim sezonie Legia Warszawa wygrała z Górnikiem w Zabrzu.
  • Wojskowi wygrali w 2 z 3 ostatnich meczów wyjazdowych z tym rywalem.
  • Legia Warszawa przegrała 3 z 4 meczów pod wodzą nowego trenera.

Zakłady bukmacherskie

W ofercie zakładów bukmacherskich. Faworytem tego spotkania są piłkarze Legii Warszawa. Takie przewidywania zakładów sportowych mogą być lekkim zaskoczeniem dla niektórych fanów Ekstraklasy, zwłaszcza, że podobny scenariusz miał miejsce w poprzednich meczach ligowych tego zespołu, a zwycięstwa można policzyć na palcach jednej ręki. Wojskowi przystąpią do tego meczu z serią 6 kolejnych porażek na ligowych boiskach. Pewne jest, że aktualny Mistrz Polski musi się w końcu przełamać, jednak ciężko wyczuć moment, w którym to nastąpi. Statystyki wskazują, że Górnik Zabrze może być całkiem niezłym rywalem do przełamania tej passy.

Zabrzanie w ostatnich tygodniach prezentują się bardzo słabo, czyli podobnie jak Legia Warszawa. Górnik ma na swoim koncie 4 kolejne mecze bez zwycięstwa, a ostatni triumf zanotował w rywalizacji domowej z Wisłą Płock. Podopieczni Jana Urbana o wiele lepiej punktują na swoim boisku, co również należy brać pod uwagę przy typowaniu tego meczu.

Statystycznie Górnik Zabrze w ostatnich latach nie miał żadnych problemów, aby strzelić bramkę w meczu domowym z Legią Warszawa. Piłkarze tego zespołu zaliczyli trafienie w każdym z 7 ostatnich meczów z Wojskowymi przy Traugutta. Taki typ ma wysoki kurs w ofercie zakładów sportowych Superbet.

Zakłady online posiadają również bardziej złożone propozycje, takie jak chociażby bramka obu stron w tej rywalizacji. W poprzednim sezonie obie potyczki między tymi drużynami zakończyły się takim rezultatem. Biorąc pod uwagę aktualną formę obu drużyn, można się pokusić o stwierdzenie, że czyste konto któregoś zespołu będzie wydarzeniem kolejki. Legia Warszawa w obecnej kampanii tylko raz zagrała nas zaraz tyłu w meczu wyjazdowym. Mowa tutaj o starciu z Wartą Poznań.

Więcej sportu znajdziesz tutaj!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…