pultuszczak

Facebook

GMINA WINNICA JEST BARDZO AKTYWNA

2022-07-01 4:10:41

Otwarcie ścieżki edukacyjnej w gminie Winnica było sporym wydarzeniem wśród lokalnej społeczności, szczególnie szkolnej

Zlokalizowana jest przy ścieżce rowerowej, niedawno oddanej do użytku i cieszącej się dużym powodzeniem. Dwie jej stacje znajdują się w miejscowościach: Poniaty Wielkie i Skorosze. Oba przystanki wyposażone są w ciekawe tablice edukacyjne, a ten w Skoroszach dodatkowo w stoły i ławki, przy których można odpocząć. Pojawią się tu jeszcze stojaki na rowery i kosze na śmieci.

Wójt Robert Wróblewski powitał zebranych na stacji w Poniatach Wielkich. – Postaramy się działać sprawnie, jest gorąco, a w drugiej części ścieżki czekają na nas różne atrakcje i grillowane kiełbaski. Zapraszam wszystkich i witam gości, szczególnie gorąco panią prezes Kamilę Mokrzycką z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z Wojewódzkiego Funduszu – na tworzenie ścieżek edukacyjnych w miejscowości Poniaty Wielkie i Skorosze – otrzymaliśmy ponad 70 tys. zł dofinansowania.

Prezes Mokrzycka poinformowała zebranych, że Gmina Winnica jest bardzo aktywna nie tylko w sferze edukacji ekologicznej, także w innych sferach; liczne wnioski z gminy spływające do Wojewódzkiego Funduszu są bardzo dobre, merytoryczne. – Cieszę się, że WFOŚ i GW może finansować różne przedsięwzięcia gminne. Panie wójcie, gratuluję – dodała prezes.

Paulina Otłowska z UG: -W ramach zadania realizowanego przez naszą gminę pod nazwą

Tworzenia ścieżek edukacyjnych w miejscowości Poniaty Wielkie oraz Skorosze zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla dzieci. Przedszkolaki miały za zadanie przedstawić grzyby jadalne i rośliny leśne (laureaci – Maja Darkowska – pierwsze miejsce; Joanna Jasińska – II; Lena Jasińska – II; Stanisław Krawczyk – III; Olaf Ziębolewski – III), uczniowie młodsi segregację śmieci (Oliwia Wiloch – I miejsce; Marcel Gostkiewicz – I; Julia Komendarska – II; Agata Sokolnicka -II; Wojciech Pieńkos – III miejsce; Ksawery Jaskółowski -III), a starsi odnawialne źródła energii (Marta Cieślak -I miejsce; Maja Gostkiewicz – II; Maja Tomczyk -III).

Prac na konkurs wpłynęło wiele, ze szkół i przedszkoli. – Wszyscy braliśmy udział w tym konkursie plastycznym, stąd taka liczna grupa, 32 osoby, dzieci od trzech lat po uczniów klasy ósmej – powiedziała “TP” dyrektor PSP w Błędostowie, Halina Smogorzewska.

Wśród gości był Andrzej Kowalczyk, prezes firmy Warszawski Fundusz Rozwoju Inwestycji, która to była wykonawcą ścieżki edukacyjnej.

Kazimierz Dzierżanowski, również zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…