pultuszczak

Facebook
Gmina Winnica.Będzie kolejna ścieżka

2023-05-09 11:20:32
26 kwietnia, podpisano umowę na budowę ścieżki rowerowej na odcinku Winnica – Golądkowo. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego najkorzystniejszą ofertę złożyła firma: Infrastruktura BUD – 59 Sp. z o.o. z Warszawy. Z wykonawcą tym, wójt gminy  Robert Wróblewski podpisał umowę na realizację inwestycji, z pięciomiesięcznym  terminem wykonania. Umowa opiewa na kwotę 3 054 215,88 zł brutto.

Zadanie o nazwie Budowa ścieżki rowerowej z oświetleniem, na odcinku Winnica – Golądkowo oraz oświetlenie istniejącej ścieżki na odcinku Poniaty Wielkie – Winnica obejmuje: budowę ścieżki rowerowej wraz z oświetleniem w miejscowościach Winnica, Zbroszki, Skarżyce, Golądkowo o łącznej długości 3032 mb, oświetlenie istniejącej ścieżki rowerowej w miejscowościach Winnica, Glinice Wielkie, Skoroszki, Skorosze, Poniaty Wielkie – 43 szt. lamp solarnych.

Powstanie nowy ciąg rowerowy o szerokości 3 m, z nawierzchnią asfaltową, z poboczami o szer. 0,5 m, ze wzmocnionymi przejazdami, dwoma pasami technicznymi  i oznakowaniem.

Na powyższą inwestycję Gmina Winnica wnioskowała o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, z którego otrzymała Wstępną Promesę na kwotę w wysokości 2.660.000 zł.

red.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *