pultuszczak

Facebook

Gmina Pułtusk i pięć jednostek OSP z dofinansowaniem

2022-09-25 9:06:45

28 800 zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie otrzymał Samorząd Gminy Pułtusk, na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcińcu. Jednostki OSP w Trzcińcu i Głodowie otrzymały również dotację na wsparcie młodzieżowych drużyn pożarniczych a OSP w Grabówcu, Lipinkach Starych i w Pułtusku na zakup nowego sprzętu i wyposażenia.

23 września, w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku odbyło się uroczyste podpisanie umów z beneficjentami w obecności m.in. wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka i Justyny Jakubiak dyrektora wydziału zamiejscowego WFOŚiGW w Ciechanowie. Samorząd Gminy Pułtusk reprezentował zastępca burmistrza Mateusz Miłoszewski oraz radni Rady Miejskiej Franciszek Piórek i Michał Górecki. Umowy z ramienia WFOŚiGW podpisała Kamila Mokrzycka wiceprezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz beneficjenci: zastępca burmistrza Mateusz Miłoszewski z ramienia Gminy Pułtusk oraz prezesi poszczególnych jednostek OSP, które otrzymały wsparcie.

OSP Trzciniec, dzięki dofinansowaniu dla Samorządu Gminy Pułtusk, zyska instalację fotowoltaiczną na budynku remizy. Taka inwestycja gminy to realne oszczędności na rachunkach za energię elektryczną i ogrzewanie. Równocześnie ma wpływ na jakość powietrza i ochronę przyrody. Koszt kwalifikowany to 32 000 zł.

Po 15 000 zł dofinansowania na aktywowanie i doposażenie młodzieżowych drużyn pożarniczych otrzymały dwie jednostki z terenu gminy Pułtusk: OSP Trzciniec (81,3% kosztów kwalifikowanych) i OSP Głodowo (85% kosztów kwalifowanych). Fundusz wspiera aktywny rozwój młodego pokolenia oraz pobudza postawy prospołeczne. Młodzi Druhowie uczą się służby innym oraz przygotowują się do zastąpienia starszych pokoleń strażaków ochotników.

Dotację na zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń otrzymały z terenu gminy Pułtusk jednostki: OSP w Grabówcu, OSP w Lipinkach Starych i OSP w Pułtusku. Dofinansowanie wynosi po
20 000 zł, co stanowi w przypadku OSP w Lipnikach Starych 100% kosztów. Dofinansowanie pokryje 97,75% kosztów zakupu sprzętu dla OSP Grabówiec i 96,88% dla OSP Pułtusk.
źródło: pultusk.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…