pultuszczak

Facebook


Gmina odmawia, kolegium uchyla

2019-04-05 10:16:26

Mimo że lokalne samorządy bronią się przed niechcianymi inwestycjami, takimi jak szkodliwe nadajniki, fermy drobiu czy trzody chlewnej, bo nie chcą tych uciążliwości fundować swoim mieszkańcom, inwestorzy odwołują się i niestety sporne sprawy wygrywają

Kolejny przypadek mamy w gminie Pokrzywnica, gdzie inwestor odwołał się od decyzji samorządu odmawiającej wydania środowiskowych uwarunkowań zgody na budowę trzech budynków inwentarskich do rusztowej hodowli trzody chlewnej, w obsadzie 2000 sztuk i łącznej wydajności 24 000 sztuk na rok. Chlewnie miałyby powstać w miejscowości Nowe Niestępowo, co oczywiście spotkało się z ogromnym niezadowoleniem społecznym. Inwestor Michał Pruszkowski odwołał się od decyzji odmownej wójta gminy Pokrzywnica do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ciechanowie, a to uchyliło ją i przekazało do ponownego rozpatrzenia. Jak w obszernym uzasadnieniu podnosi SKO, sprzeciw społeczeństwa dotyczący planowanej inwestycji nie może być powodem wydania przez organ czyli gminę decyzji odmownej. Wskazuje jednak kilka ważnych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę w tym przypadku. Chodzi przede wszystkim o wymogi formalne dotyczące raportu oddziaływania na środowisko.
– Obecnie nie można uznać że złożony raport jest spójny, rzetelny, kompletny, przeciwnie – budzi uzasadnione wątpliwości co do jego treści – pisze SKO.
Uzupełnianie dokumentów na pewno potrwa, ale jeśli inwestor zdecyduje się to zrobić, sprawa ponownie będzie rozpatrywana.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *