pultuszczak

Facebook


Głośni i szybcy

2017-04-20 9:38:31

Wystarczyło kilka cieplejszych dni, by na drogach naszego powiatu pojawili się motocykliści. Brawurowa jazda na tzw. ścigaczach czy crossach jest udręką zarówno na terenie miasta, jak i w mniejszych miejscowościach. Hałas, ale przede wszystkim zawrotna szybkość, przerażają zarówno kierowców jak i spacerujących

W trakcie jednego z przedświątecznych weekendów nasi policjanci postanowili „pochylić się” nad motocyklistami. Jak informuje rzecznik prasowy pułtuskiej komendy st. sierż.Milena Kopczyńska, nadmierna prędkość, brawurowa jazda, przysłonięte tablice rejestracyjne, a nawet brak prawa jazdy kategorii A – to najczęstsze wykroczenia, których się dopuszczają. W dwudniową akcję zaangażowanych było kilkunastu policjantów. Mundurowi skontrolowali 19 motocyklistów, ujawnili 6 wykroczeń. Do najczęściej popełnianych zaliczono brak uprawnień. Tego wykroczenia dopuściło się aż 4 kierujących. Jeden przypadek dotyczył niezgodnej z przepisami – niewymiarowej tablicy rejestracyjnej, za co kierujący został pouczony. Dwóch poruszało się motocyklami pomimo braku aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze za powyższe zatrzymali dowody rejestracyjne.
Mundurowi zwracają szczególną uwagę na motocyklistów, którzy stylem jazdy, stanem technicznym swojego pojazdu naruszają obowiązujące przepisy. Policja apeluje o rozwagę i zachowanie rozsądku na drodze.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *