pultuszczak

Facebook

Funeral w Pułtusku

2018-07-18 12:05:59

W minioną środę uroczyście otwarto nowy zakład pogrzebowy w Pułtusku. Funeral mieści się przy ul. Warszawskiej 14. Rozmawiałam z właścicielami – Łukaszem Dąbrowskim i Patrykiem Wasilewskim

Proszę się przestawić naszym czytelnikom. Skąd Panowie pochodzą, czym zajmowaliście się dotychczas zajmował i skąd pomysł, by zająć się usługami pogrzebowymi?

Nazywam się Łukasz Dąbrowski pochodzę z miejscowości Leszczydół Stary w powiecie wyszkowskim, która jest położona pomiędzy Wyszkowem a Pułtuskiem. Pochodzę z katolickiej rodziny, gdzie walory rodzinne i chrześcijańskie są bardzo ważne. Jestem najmłodszym spośród pięciorga dzieci. Po ukończeniu szkoły średniej spełniłem jedno z moich marzeń , w 2007 roku przeprowadziłem się do Rzymu, żeby kontynuować moje wykształcenie i rozpocząłem naukę na Uniwersytecie Rzymskim La Sapienza. Wspominam ten okres jako bardzo ciężki, ale i piękny. Miałem szanse uczenia się takich archeologii czy historii sztuki na jednym z najlepszych uniwersytetów na Świecie. Po ukończeniu Uniwersytetu w 2011 roku znów postanowiłem spróbować moich sił i przeprowadziłem się do Londynu. Podjąłem naukę na Uniwersytecie London South Bank University.

W 2015 roku wróciłem do Polski. Moje doświadczenia i pochodzenie oraz wartości w jakich dorastałem zadecydowały, iż zająłem się branżą funeralną czyli pogrzebową. Wierzę, że każdy człowiek ma swoją rolę do odegrania na ziemi i według moich wartości nie ma ważniejszych niż pomoc rodzinie i innym w najgorszych momentach.

A ja nazywam się Patryk Wasilewski, również pochodzę z Wyszkowa, współuczestniczę w prowadzeniu naszej działalności. Zakład Usług Pogrzebowych Funeral jest firmą rodzinną. Wcześniej pracowałem przez 4 lata w Warszawie, jestem związany z branżą funeralną. Jest to branża, która uczy ogromnych wartości i daje dużą satysfakcję z codziennej pracy. Każdy dzień jest inny, każdy niesie nowe wyzwania.Tak naprawdę to ciężka praca, wymagająca mocnej psychiki i poświęcenia. Jest to na pewno praca z misją.

Dlaczego wybrali Panowie Pułtusk na miejsce otwarcia zakładu pogrzebowego i czy planujecie rozwijać swoją działalność?

Pułtusk wybraliśmy z uwagi na niedużą liczbę zakładów pogrzebowych w okolicy i duży rejon do świadczenia usług pogrzebowych. Uważamy, że jest to miasto które posiada ogromny potencjał.

Jak najbardziej, planujemy rozwijać swoją działalność i udoskonalać się w każdym najmniejszym szczególe, ponieważ najmniejsze detale w tej branży mają ogromne znaczenie.

Czym FUNERAL różni się od innych zakładów funkcjonujących na lokalnym rynku?

Myślę, że różnimy się od innych zakładów przede wszystkim zakresem usług, ponieważ posiadamy usługi takie jak balsamowanie, kosmetyka pośmiertna, rekonstrukcje pośmiertne. Funeral to także duże doświadczenie w świadczeniu usług transportu zmarłych. Usługi wykonujemy specjalistycznymi samochodami, prowadzonymi przez doświadczony personel. Nasza kadra nadzorująca procesy transportu biegle posługuje się między innymi językiem angielskim, włoskim, co pozwala nam na współpracę na najwyższym poziomie z zakładem pogrzebowym w danym kraju, ale też w kontakcie z konsulatami zagranicznymi urzędami oraz ambasadami. Stąd uważamy, że jesteśmy pod wieloma względami nowoczesnym zakładem pogrzebowym, spełniającym najwyższe standardy.

Czy organizujecie pogrzeby świeckie, nietypowe ceremonie na życzenie klientów, jakie nietypowe usługi proponujecie klientom?

Tak oczywiście. Zapewniamy udział Mistrza Ceremonii, nietypowe ceremonie pogrzebowe również nie stanowią dla nas problemu. Staramy się być cały czas na bieżąco, jeśli chodzi o nowe formy i pomysły na organizację pogrzebów. Bywa, że rodzina prosi o obecność fotografa, ale też o oprawę muzyczną na cmentarzu lub przed kościołem. Dużym zainteresowaniem cieszy się prezentowanie tego co było bliskie zmarłej osobie, przykładowo ulubiony utwór muzyczny. Zdarza się że zmarły był związany z czymś lub coś było jego pasją , na życzenie rodziny w czasie pogrzebu próbujemy to w jakiś sposób podkreślić.

Nasz zakład przywiązuje ogromną wagę do przygotowania osoby zmarłej. Dużym błędem niektórych firm pogrzebowych jest niedbałość o ten najistotniejszy punkt. Nie pytają, czego życzy sobie rodzina. Cóż nam po tym, że trumna będzie piękna, jak zwłoki są w złym stanie. Zmarłego można tak przygotować, ubrać, że rodzina zapamięta tę osobę taką, jaka była za życia.

Oczywiście posiadamy też osoby do prowadzenia modlitwy, Różańca, które przewodniczą czuwaniu przy zmarłym w naszej kaplicy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…