pultuszczak

Facebook

FORMA dla dzieci i rodziców

2018-12-16 8:50:36

FORMA – taką nazwę nosi pułtuska PRACOWNIA CERAMICZNA. Dobrze, że jest, bowiem rozwija manualne talenty, wyobraźnię i jest artystyczną odtrutką na nudę

Prowadzi ją artystka – ceramiczka Kamila Popko. Zaczarowana FORMA mieści się w piwnicy bloku przy Kombatantów 2. Tu dzieci i ich rodzice mogą rozwijać swoje plastyczne zdolności lub po prostu spędzać czas, oddając się pracy z gliną.
Pani Kamila ma tę zdolność, że pod jej okiem każdy może stać się wytwórcą oryginalnych w formie przedmiotów – użytkowych i ozdobnych. Teraz, przed świętami Bożego Narodzenia, w FORMIE powstają zawieszki na choinkę, anioły, ale też przedmioty stanowiące prezenty dla najbliższych i przyjaciół. To zawieszki na szyję, kubki, patery i misy, magnesy – najróżniejsze, barwne jak łąka w maju, cudeńka.
Ci uczestnicy warsztatów, którzy nie mają weny twórczej, z powodzeniem wykorzystują artystyczne “podpowiedzi” pani Kamili. Ten piękny kaktus uwidoczniony na zdjęciu (z FB PRACOWNI) jest tej “podpowiedzi” doskonałym przykładem.
Kamila Popko, co warto wiedzieć, jest autorką przedmiotów noszących znamiona naszego miasta. To rzeczy z obrazem herbu Pułtuska, rynkowych kamieniczek, czy zamku: kubki, talerzyki czy magnesy. (Kontakt – 509 688 738)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…