pultuszczak

Facebook

Finansowe wsparcie zakupu autobusu elektrycznego dla Pułtuska

2022-06-07 7:20:28

W poniedziałek, 6 czerwca, w Urzędzie Miejskim w Pułtusku została podpisana umowa zawarta pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie a Pułtuskim Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych Sp. z o.o.
WFOŚiGW dofinansował zakup autobusu elektrycznego niskopodłogowego. Kwota udzielonej pożyczki wynosi 405.000 zł. W umowie przewidziano możliwość umorzenia kwoty udzielonej pożyczki do 30%.
Z ramienia pożyczkodawcy umowę podpisała zastępca prezesa zarządu WFOŚiGW w Warszawie Kamila Mokrzycka. W imieniu PPUK Sp. z o.o. umowę podpisali szefowie zarządu spółki Kamil Szczepański i Damian Szewczyk. Przy podpisaniu umowy byli obecni wicepremier Henryk Kowalczyk, który czynił starania o przyznanie tego wsparcia oraz burmistrz Pułtuska Wojciech Gregorczyk i przewodniczący Rady Miejskiej Ireneusz Purgacz. Przyznane dofinansowanie pozwoli na ograniczenie emisji zanieczyszczeń w naszym mieście oraz obniżenie wykorzystania paliw w lokalnym transporcie. Wsparcie rozwoju miejskiej elektromobilności jest niezwykle ważne dla rozwoju wielu średnich i małych ośrodków. Mobilność mieszkańców może mieć kluczowe znaczenie nie tylko dla środowiska, ale także dla rozwoju gospodarczego i jakości życia społecznego.
źródło: pultusk.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…