pultuszczak

Facebook


FERIE W MCKiS

2019-02-08 1:16:43

Zajęcia feryjne w MCKiS są dobrze znane młodym pułtuszczakom. Prowadzone są od lat, ujęte w bogaty program, oferują warsztaty bezpłatne i płatne

Te pierwsze to  manualno-plastyczne, origami, gry i zabawy ruchowe oraz planszowe, koralikowe prasowanki oraz warsztaty malarstwa sztalugowego. Te drugie to zajęcia z:  robotyki – RENIFERY i kuchnia molekularna (budzące zachwyt dzieci) – 35 zł, z lalkarstwa – 20 zł, witrażowe – 30 zł i spektakl „Tirti Tist w przestrzeni”, połączony z pokazem efektów świetlnych i laserów – 20 zł.

Odwiedziliśmy Miejskie Centrum podczas trwania zajęć ROBOTY i SPÓŁKA. Dyrektor Izabela  Sosnowicz – Ptak: – Przed chwilą  dzieci konstruowały roboty, bawiły się tymi robotami, a teraz konsumują… lody, bo w programie była też kuchnia molekularna i na oczach wszystkich uczestników były robione lody mrożone  ciekłym azotem. To lody śmietankowe,  na mleku, niezwykłe lody – wszystkim smakowały. Widowiskowe było również ich przygotowanie. – To była  magia – usłyszeliśmy od uczestników.

Od lodów przejdźmy do śpiewu. To seniorski zespół estradowy  przygotowuje swój program. Ale my o dzieciach i o feriach…  W Galerii Sztuki 4 Strony Świata trwają zajęcia z… origami. W ten sposób GALERIA wykorzystywana jest  jako miejsce różnorodnych  spotkań dzieci i młodzieży. O to właśnie chodziło – to novum w związku z przejęciem 4 Stron Świata przez MCKiS.  Zajęcia z origami prowadzi Tajwańczyk, wolontariusz przebywający w Pułtusku. – On również prowadzi zajęcia stałe.  O, tu mamy przepiękne drzewo motyli przygotowane metodą origami – objaśnia dyrektor Sosnowicz – Ptak. – Mamy zwierzątka, ryby, motyle, tak pokazujemy, co można zrobić z papieru.

– Tak – mówią dzieci w GALERII – przychodzimy tu codziennie. Robiliśmy motyle, łódki, coś takiego – pokazują. Mali pułtuszczanie, jak wynika z rozmowy z nimi, są zainteresowani zajęciami origami – sztuką składania papieru. Bawiąc się, poznają podstawy geometrii, jednocześnie rozwijają inwencję twórczą i fantazję.

Niejako podsumowaniem ferii w MCKiS będzie profesjonalny spektakl „TIRTI TIST W PRZESTRZENI”, który odbędzie się 7 lutego w sali kina MCKiS o godzinie 17. To 60-minutowa opowieść muzyczna o przygodach świecącego ufoludka, poszukującego nowego domu. Połączona będzie z ciekawym pokazem efektów świetlnych i laserów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *