pultuszczak

Facebook

FAJNE FOTO

2022-08-21 11:25:51

Ani, córce Darka

ADAM DARIUSZ BARTUSZEK TO BYŁ GOŚĆ
***
Adam Dariusz Bartuszek – dr nauk medycznych – zapisał się złotymi zgłoskami w sercach swoich małych pacjentów i ich rodziców. Niedawno GO żegnałam na łamach “TP” wraz z dr Tereską Suszczyńską, dobrze znaną mieszkańcom Pułtuska.
Dla mnie, K, naszych przyjaciół i znajomych z Makowa Maz.(poznaliśmy się w Makowie, gdzie pracowaliśmy i mieszkaliśmy) ADAM był DARKIEM. Tworzyliśmy – my, ludzie służby zdrowia i oświaty – fajną paczkę: razem biesiadowaliśmy, żartowaliśmy, gadaliśmy, ba, nawet tańczyliśmy…
Darek to był gość!  Przystojny, ciekawie ubrany, estetyczny mężczyzna. Nietuzinkowy, wyraźnie wybijający się  w tamtych szarych czasach. Z głową w górze. No i był podobny do samego Zbyszka Cybulskiego, co świetnie uchwyciło oko aparatu fotograficznego (zdjęcie od Ani) Był tak podobny do tego kultowego aktora, że ktoś tam w Warszawie poprosił Darka o… autograf.
Tuż po publikacji naszego z Tereską  pożegnania Dariusza, odebrałam telefon od pani mieszkającej w Pułtusku, pani
absolwentki LO w Makowie… Podziękowała mi za pożegnanie doktora (jej córki, w Pułtusku,  były pod opieką lekarską Darka) i powiedziała, że i ona, i makowskie licealistki były pod wielkim wrażeniem Adama Dariusza Bartuszka i że przywodził im na myśl… Zbigniewa Cybulskiego.
CYBULSKI!!!
Dla mnie Darek był kumplem do gadania – w Pułtusku mieszkaliśmy   o parę kroków od siebie. Nigdy nie mieliśmy dość tych gadek o wszystkim, ale zawsze się gdzieś spieszyliśmy, obiecując sobie, że przecież jeszcze się nagadamy, że mamy czas.
Dziś wciąż szukam zdjęcia ze studniówki w makowskiej szkole, fotografii, na której jesteśmy piękni i młodzi. W tańcu – ja w mini, on w ciekawym garniturze. Roześmiani. Czy to na tej studniówce przestrzegał mnie: “Tylko się nie wygłupiaj”?
Dziś się nie wygłupiam, dziś publikuję FAJNE FOTO Z  NASZYM CYBULSKIM!
PS Przyjrzyjcie się fotografii – Darek stoi na stacji kolejowej, przy pociągu. Przypomnijcie sobie, w jaki sposób Cybulski stracił życie…
PS PS Tak sobie myślę, z lekkim dreszczem, że jeśli zarówno  aktora  Cybulskiego, jak i dra Bartuszka nazwę CIENIEM, to czy MŁODSZY CIEŃ (Darek) nosił w nieświadomości swej  przeznaczenie STARSZEGO CIENIA??? Ta stacja kolejowa, ten pociąg… Aktor zginął w 1967 r. Zdjęcie Darka pochodzi z lat 1962/63.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…