pultuszczak

Facebook


Efekty działań pułtuskiej drogówki

2017-03-13 8:24:36

Funkcjonariusze pułtuskiej komendy przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Szczególnym nadzorem objęte zostały przejścia dla pieszych, skrzyżowania oraz miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych

7 marca, na drogach powiatu pułtuskiego przeprowadzone zostały działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W akcji wzięło udział 8 funkcjonariuszy. Tylko w ciągu tego jednego dnia mundurowi ujawnili 38 wykroczeń, z czego aż 13 dotyczyło pieszych. Efektem ich nierozwagi i pośpiechu było 13 mandatów karnych i 1 pouczenie.
Policja przypomina, że w świetle prawa, przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dopuszczalne wówczas, gdy odległość do najbliższego z nich przekracza 100 metrów. W takim przypadku dozwolone jest przejście przez ulicę, o ile nie utrudni to ruchu pojazdom. Decydując się na taki ruch, pieszy musi sobie zdawać sprawę z tego, że w przeciwieństwie do tzw. „zebry”, przechodząc przez jezdnię nie ma pierwszeństwa. Bezwzględne pierwszeństwo ma wtedy, gdy znajduje się na oznakowanym przejściu. Taryfikator mandatów zezwala policjantom na ukaranie pieszego kwotą mandatu do 100 złotych.
Cel działań jest jeden- poprawa bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego.
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *