pultuszczak

Facebook


EDUKACJA. Wspólna inicjatywa

2019-12-20 4:25:22

Fundacja „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE” zajmuje się przeprowadzaniem doświadczeń chemicznych dla dzieci i młodzieży

Przy tworzeniu fundacji, nasz prezes Tomasz Deptuła zakładał  połączenie teorii z praktyką. Projekty odbywają się w szkołach, GOK-ach w całej Polsce . Pochodzimy  z Pułtuska, więc naszym obowiązkiem jak i przyjemnością jest działanie na rzecz miasta. A czy nie ma lepszej sposobności niż Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza. Naszą małą, wewnętrzną tradycją stało się wystawianie stoiska z doświadczeniami chemicznymi. W tym roku miało to miejsce 21 września.

Co roku staramy się by nasze pokazy były coraz bardziej profesjonalne. Powszechnie wiadomo, że warunki polowe temu nie służą, ale te przeszkody jedynie motywują nas do większego zaangażowania, a w parze z tym idą wyniki. Wolontariuszka, mieszkanka naszych okolic Kinga Kisiel napisała projekt w programie Tesco oraz Fundacji Tesco pt. „Decydujesz, pomagamy”. Celem było uzyskanie środków na dojazd dla wolontariuszy, którzy są rozsiani po całej Polsce. Pragnęliśmy również zakupić odczynniki oraz specjalistyczny sprzęt do doświadczeń wykonywanych w czasie Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza. Wniosek projektu „OTOCZENI PRZEZ CHEMIĘ” przeszedł przez komisję grantową. Teraz wszystko leżało w rękach lokalnego społeczeństwa. Od 17.06 – 14.07.2019 w sklepach Tesco na terenie Pułtuska, Płońska oraz Nasielska można było oddać głos na jeden z trzech projektów przy każdych zakupach, a jednym z nich był pułtuski projekt. Udało nam się uzyskać 16378 głosów. Pozwoliło to na zajęcie pierwszego miejsca. Dziękujemy Państwu za to z głębi naszych serc.

Nie mogliśmy spocząć  na laurach. Wygrany grat był dopiero początkiem. Czekały na nas jeszcze: zakupy, sprawy logistyczne, nocleg. Zakupy były najprzyjemniejszą czynnością.

Doświadczenia przedstawione 21 września, to część tego co potrafimy. Dysponujemy eksperymentami, które zaciekawią najmłodszych jak i starszych, ale mamy nadzieję, że te przedstawione spodobały się obecnym tam osobom.

Potrzeba znalezienia noclegu zaowocowała nową współpracą z Przedszkolem Miejskim

Nr 5 w Pułtusku. Dzięki pani dyrektor Annie Dubaj i nauczycielce Annie Niesłuchowskiej zostało tam przeprowadzone szkolenie dla wolontariuszy.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji  projektu „OTOCZENI PRZEZ CHEMIĘ” . To dzięki oddanym głosom, sami mogliśmy nauczyć się czegoś nowego, a później dzielić się  tym z innymi.

Jednocześnie zapraszamy uczniów z Pułtuska i okolicznych szkół z klasy 7 i wyższych do nawiązania współpracy z Fundacją w charakterze wolontariuszy, którzy chcieliby razem z nami prowadzić podobne zajęcia w szkołach z całej Polski. Proponujemy możliwość ciekawego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu, Rozwijanie zdolności i wiedzy, ,spotkanie z nauką na najwyższym poziomie, zwiedzanie Polski, pracę  z wartościowymi ludźmi, miłą atmosferę, świadomość uczestniczenia w czymś bardzo ważnym.

Zapraszamy również szkoły, które chciały by nas zaprosić w wakacje lub weekend

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu mailowego: wolontariat.chemia@gmail.com

 

Wolontariusze Fundacji „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE”

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *