pultuszczak

Facebook

Dzikie zwierzęta na drodze! Apelujemy o ostrożność!

2022-06-17 8:39:41

W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjno-urlopowym, apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności. W ostatnich dniach nasiliły się kolizje z udziałem dziko żyjących zwierząt

Sarny, łosie czy dziki, szukając jedzenia często zbliżają się na niebezpieczną odległość do dróg, którymi podróżujemy. Niektóre zwierzęta wbiegają wprost pod koła jadących pojazdów. W ostatnich dniach doświadczyło tego trzech kierujących. Na szczęście kierujący pojazdów i ich pasażerowie nie doznali żadnych obrażeń.

Apelujemy! Zwalniajmy w okolicach lasów, zachowujmy szczególną ostrożność w godzinach wieczornych i porze nocnej. Nigdy nie lekceważmy znaku drogowego A18-b “Uwaga dzikie zwierzęta”. Takie znaki są ustawione w miejscach gdzie to zagrożenie często występuje. A kiedy już zauważymy dzikie zwierzę przy drodze, zwolnijmy, oddajmy kilka ostrzeżeń światłami mijania czy sygnałem dźwiękowym. Nie próbujmy na siłę wyprzedzać zwierzęcia, pozwólmy mu spokojnie przejść. Pamiętajmy, bądźmy ostrożni!

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…