pultuszczak

Facebook

DZIEŃ POGODNEGO LATA

2022-07-05 4:10:12

Popołudnie ubiegłej niedzieli – w przyzamkowym amfiteatrze – upłynęło pod znakiem pikniku charytatywnego dla STASIA PUCKA, chorego na SMA

Plakat zapowiadał wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych – to miał być naprawdę przyjemny czas. Zlot starych samochodów, śpiewający występ Karoliny i Adama, kącik urody dla pań, stoiska gastronomiczne z nieocenionymi KGW, grillowanie… Kiermasze. Stoisko Nadleśnictwa Pułtusk. A dla dzieci? Gry i zabawy, dmuchańce, malowanie włosów i plecenie warkoczyków, tatuaże, animacje… Do tych atrakcji pogoda jak marzenie i przepiękne okoliczności przyrody – amfiteatr, zamek stary na wzgórzu, wokół zieleń… Wśród tego miłego zamieszania ONE – wolontariuszki, bez których rodzina Stasia mogłaby jedynie usiąść i płakać.

A jak było? Ewa Bochenek, mocno zaangażowana w akcje niosące pomoc choremu Stasiowi: – To było bardzo udane popołudnie. Ludzi było dużo, szczególnie w sektorze z atrakcjami dla dzieci, tam najwięcej się działo. Sprzedaliśmy dużo książek i puzzli, zabawek, powodzenie miały ciasta i lemoniady. Panie z KGW ZABORZANIE z pokrzywnickiej gminy serwowały gofry ze śmietaną i owocami, też galaretki, a panie z KOŁA Czerwone Korale z Klask pierogi z różnym nadzieniem, smalec, dżemy, ciasta. Niestety, nie pojawiły się stare samochody, ale przyjechali motocykliści. Nie zawiedli rodzimi artyści – Adam Zaremba z Pokrzywnicy, który śpiewał piosenki z lat 70. – to piękny głos, także pięknie zaśpiewała Karolina Małachowska i Marika Kovtun. Marika popisała się “Sokołami” – po ukraińsku – oraz pieśniami ludowymi. Bardzo się podobała. Wielką robotę wykonały wolontariuszki. A pani Justyna Gwizdała to wręcz iskra, która gdzie pójdzie, tam zapali, wznieci ogień… Rewelacyjna kobieta, bardzo zaangażowana, konkretna… Wiele jest wśród nas takich wspaniałych pań. Niektóre są z nami od początku AKCJI STAŚ.
I tak na pikniku zebrano  11.763 zł i 40 gr.

***

A oto i nowość w naszych doniesieniach – państwo Nina Rutkowska i Dawid Nożykowski, ubiegłotygodniowi nowożeńcy, poprosili swoich gości, aby pieniądze przeznaczone na kwiaty złożyli do Stasiowej puszki. Tak konto chłopczyka zasiliło 2.350 złotych. Piękny to gest pani Niny i pana Dawida, oby inne pary młodych poszły za ich przykładem!

Otrzymaliśmy również wiadomość, że kawiarnia Pani Kawka (przy Daszyńskiego), ze zbiórki grosików, przekazała na rzecz Stasia 124 zł i 38 gr.

TYGODNIKOWE publikacje z kolejnych Stasiowych pikników opatrujemy stosownym hasłem. Tym razem brzmi ono:

Ludzie dobrego serca, spieszcie się pomagać Stasiowi! Dobro wraca!!!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…