pultuszczak

Facebook
Dzień Kobiet z pułtuską drogówką

2020-03-10 11:41:03

8 marca, z okazji Dnia Kobiet, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku podczas pełnienia służby mieli przygotowane niespodzianki dla pań za kierownicą. Przy okazji składania życzeń z okazji Ich święta, przypominali o tym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego

Funkcjonariusze pułtuskiej drogówki podczas swojej codziennej służby nie zapominają o przypadających świętach. Wraz z życzeniami z okazji Dnia Kobiet wręczali paniom róże, przypominając jednocześnie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, rowerem czy poruszając się pieszo. Policjanci starali się w ten sposób zachęcić panie do doskonalenia swojej wiedzy z zakresu ruchu drogowego.
Nie wszyscy jednak odjeżdżali po zakończonej kontroli z uśmiechem na twarzy. Ku zaskoczeniu policjantów, podczas patrolu ul. Pułtuskiej w Winnicy, gdzie mundurowi skupili się na kontroli prędkości przejezdnych – zatrzymali kierowcę osobówki, który jechał 105 km/h w obszarze zabudowanym. W odróżnieniu od pań, mężczyzna odjechał nie z różą, a z wysokim mandatem, na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych a policjantom zobligowany był pozostawić prawo jazdy, które za pokwitowaniem zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy.

Policjanci apelują! Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo własne i  innych użytkowników dróg. Nie zapominajmy, że podczas jazdy odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również osób z nami podróżujących. Apelujemy do wszystkich kierowców o szczególną uwagę, zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *