pultuszczak

Facebook

Dzień Dobry „Żółty Jesienny Lisie”!

2019-11-07 10:14:52

Po raz trzeci 20 października las w Łachoniu ugościł biegaczy i kibiców podczas crossowego biegu „Żółty Jesienny Lis” pod patronatem Lasów Państwowych

Lasy Państwowe wspierają biegających i zachęcają do aktywności w polskich lasach. Idea Lasów Państwowych bliska jest naszemu sercu i właśnie poprzez organizację biegu pragnęliśmy pokazać korzyści z uprawiania sportu na łonie natury.
Biuro zawodów wystartowało o 9.30, zgłosiło się 54 zawodników, którzy tego dnia chcieli dogonić naszego jesiennego lisa. Wszechobecna zieleń, przepiękne jesienne słońce, świeże powietrze i cisza pozwoliły odprężyć się biegaczom i naładować pozytywną energią przed 10 – kilometrową trasą. Do biegu „Mini Żółty Jesienny Lis” zgłosiło się 41 dzieci.
Punktualnie o godzinie 11.00 zawodnicy wystartowali piękną leśną trasą. Już od początkowych metrów, na prowadzenie wyszedł zawodnik klubu KS Przaśnik Przasnysz Rafał Smoliński, który po fantastycznym biegu nie dał najmniejszych szans rywalom i ukończył trasę jako pierwszy z czasem 35.29! Wynik Rafała jest nowym rekordem trasy, poprawionym o 7 sekund. Drugi na mecie, z czasem 40.42, zameldował się Arkadiusz Żyła, reprezentujący barwy klubu Nasielsk Baszta Team. Tuż za nim na metę jako trzeci wbiegł Michał Dąbrowski z czasem 40.50. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Agnieszka Jankowska z klubu Nasielsk Baszta Team z czasem 50.44. Miejsce drugie wywalczyła Angelika Długołęcka (czas 51.37). Na najniższym miejscu podium stanęła młoda zawodniczka z klubu MKS Pułtusk Julia Wilczyńska z czasem 51.48. Podczas biegu prowadzone były dwie dodatkowe kategorie. W kategorii Mistrzostwa Gminny Winnica o Puchar Wójta Gminny Roberta Wróblewskiego I miejsce zajął Michał Orłowski (czas 41.39), II miejsce Paweł Karasiewicz z klubu Lider Winnica (czas 42.01 ), a III miejsce Dariusz Jakubowski, również z klubu Lider Winnica (czas 44.02). Wśród kobiet I miejsce, z czasem 52.14, zajęła debiutująca na zawodach na tym dystansie Magdalena Krawczyk z klubu Lider Winnica. Na II miejscu podium stanęła Ilona Pierzchała (czas 1.00.27), a na miejscu III Hanna Wróblewska. W kategorii Leśnik bezapelacyjne wygrał również Michał Orłowski, drugi był Artur Warchoł z klubu KB im. Piotra Sękowskiego z czasem 48.54 a trzeci Zygmunt Skoroszewski z czasem 54.33.
Podczas gdy zawodnicy znajdowali się na trasie „Żółtego Jesiennego Lisa”, dzieci zmierzyły się z pytaniami dotyczącymi lasu w konkursie przygotowanym przez zastępcę prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Kamilę Mokrzycką. Dzieci odpowiadały na pytania takie jak m.in. Czego nie należy robić w lesie? Jaki jest największy ssak żyjący w lesie? Co możemy zrobić z drzewa? Wymień drzewa liściaste. Każde dziecko, które udzieliło poprawnej odpowiedzi, otrzymało nagrodę ufundowaną przez WFOŚiGW.
Po zakończeniu rywalizacji dorosłych biegaczy przyszła pora na bieg „Mini Żółty Jesienny Lis”. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy, najmłodsze, którym podczas biegu towarzyszyli rodzice i ciut starsze. W tym biegu nie liczył się wynik sportowy, a jedynie dobra zabawa i propagowanie aktywności fizycznej dzieci na łonie natury. Każde dziecko otrzymało po biegu pamiątkowy medal i nagrodę ufundowaną przez Lasy Państwowe.
Kiedy wszyscy „uporali” się z trasą biegu, przyszła pora na uzupełnienie energii w naszym kąciku kulinarnym. Tu duże podziękowania ślemy do Sylwii Sikorskiej-Kopki, która przygotowała dla wszystkich przepyszne zupy: krem z dyni i bardzo pożywny żurek z białą kiełbasą i jajkiem. Po zupie przyszedł czas na pieczenie ekologicznych kiełbasek nad ogniskiem, które dostarczyła Bioszynkownia Adama Kowalczyka. Na deser można było skosztować pysznych ciast, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rębkowa.
Po wspólnym biesiadowaniu nadszedł czas na dekorację najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach. Puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Lasy Państwowe oraz wójta gminy Winnica Roberta Wróblewskiego wręczali: minister środowiska Henryk Kowalczyk, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Pułtusk Tomasz Baranowski, przewodniczący Rady Gminy Winnica Antoni Pieńkos oraz zastępca prezesa WFOŚiGW Kamila Mokrzycka.
Zarząd LUKS „Lider” składa serdeczne podziękowania dla Lasów Państwowych oraz Nadleśnictwa Pułtusk, za objęcie patronatem oraz wsparcie finansowe i rzeczowe naszego biegu. Dodatkowo za pomoc serdecznie dziękujemy wójtowi gminy Winnica Robertowi Wróblewskiemu, który ufundował puchary w kategorii Mistrz Gminy Winnica. Z całego serca dziękujemy, również za wsparcie naszego biegu: Kancelarii Radcy Prawnego Jacka Nieściora, Ecopuls Radosławowi Mokrzyckiemu, Firmie Remontowo-Budowlanej „Perfekta” Grzegorzowi Bielskiemu, Pracowni Reklamy HammerHead Rafałowi Garusowi, Beauty Salon Monice Madeńskiej. Dziękujemy też strażakom z OSP Bulkowo oraz Ratownikom z Pułtuskiego WOPR, za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników podczas biegu.
Szczególne podziękowania należą się dyr. biegu Arturowi Kopce, biegaczom oraz kibicom i organizatorom naszego biegu. Dzięki Wam ta impreza jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju  Cieszy nas fakt, że z roku na rok jest Was coraz więcej i wspólnie z nami chcecie spędzać czas na łonie natury w naszych przepięknych lasach w październikowy dzień.

LIDER WINNICA

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…