pultuszczak

Facebook


DZIEŃ DAWCY SZPIKU W SKARDZE

2020-01-28 9:33:55

Pomożesz bo możesz, masz to w genach! Już 5 lutego

#KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele. Projekt #KOMÓRKOMANIA realizujemy w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku już po raz trzeci we współpracy z Fundacją DKMS. W ubiegłych latach pułtuszczanie pokazali, że są wspaniałą, empatyczną społecznością. Dzień Dawcy Szpiku 2019 to aż 71 zarejestrowanych jako potencjalni dawcy szpiku!
Celem akcji jest szerzenie idei dawstwa szpiku oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny dawca osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji. A dawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18- 55 lat, która waży minimum 55 kg. Sama rejestracja polega na pobraniu wymazu z błony śluzowej policzka i trwa zaledwie kilka minut. Dla nas to chwila, a dla potrzebującego nas bliźniaka genetycznego to jedyna szansa na ŻYCIE.
Jeśli zatem chcesz zostać superbohaterem i uratować komuś życie – czekamy na Ciebie 5 lutego od 9.00 do 17.30 w budynku Liceum przy ul. Piotra Skargi 2. Zapraszamy dorosłych uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych, ich znajomych i przyjaciół, mieszkańców Pułtuska i okolic, pracowników urzędów, sklepów, wszystkich instytucji oraz gości odwiedzających nasze miasto.
Do zobaczenia
Drużyna Szpiku ze Skargi

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *