pultuszczak

Facebook

Dzielnicowy z sercem na dłoni

2020-08-20 2:20:55

Dzielnicowy mł. asp. Przemysław Jakubiak od roku troszczy się o mieszkańców swojej dzielnicy i ich bezpieczeństwo, służy radą i pomocą, wspiera w rozwiązywaniu problemów. Jak sam o sobie mówi – satysfakcja z pomocy jest budująca a podziękowania, które płyną z ust mieszkańców stanowią dla niego mobilizację do dalszej, wytężonej pracy. Tak też było, gdy dostarczył wodę przebywającym na kwarantannie, zamieszkującym w sąsiedztwie jego rejonu, obywatelom Białorusi.

Wachlarz spraw do rozwiązania przez dzielnicowego jest ogromny. Sąsiedzkie spory i nieporozumienia, awantury domowe i problemy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym to codzienność. Obecnie, do głównych zadań doszedł policjantom kontakt z mieszkańcami, którzy przebywają na kwarantannie. Te zadania profesjonalnie wykonuje dzielnicowy gm. Obryte, który podczas sprawdzania takich osób, uważnie wsłuchuje się w ich potrzeby. I tak właśnie, podczas rozmowy z przebywającym wraz z rodziną już od kilku dni w domu, policjant zorientował się, że ludzie potrzebują wody. W tej sytuacji jak sam mówi „reakcja nie mogła być inna – to zwykła mała rzecz”. Bez chwili zawahania dzielnicowy pojechał do sklepu, kupił kilka dużych pojemników wody i przełożył przez furtkę.
Mł. asp. Przemysław Jakubiak w swojej służbie wielokrotnie wykazał się doświadczeniem i zaangażowaniem Jak sam mówi: najwięcej satysfakcji w tej służbie daje mu możliwość niesienia pomocy społeczeństwu, a szczególnie, gdy uda mu się wesprzeć i pomóc osobom starszym lub dzieciom w trudnych dla nich sytuacjach. Cieszy go, kiedy dowiaduje się, że nie dzieje się im już krzywda i wszystko dobrze się układa.
Wydawać by się mogło, że to niewielka rzecz, mały gest, ale w tej szczególnej sytuacji dla osób, które znajdują się w kwarantannie, właśnie takie małe gesty mogą mieć wielkie znaczenie.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…