pultuszczak




Dzielnicowy odzyskał motorower

2021-11-25 1:10:51

Dzielnicowy z posterunku policji w Świerczach odnalazł skradziony na terenie powiatu pułtuskiego motorower. 28-letni sprawca kradzieży usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

69-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego w miniony poniedziałek zgłosił policjantom kradzież motoroweru z terenu swojej posesji. W wyjaśnienie sprawy zaangażował się dzielnicowy gminy Świercze, który dzięki doskonałemu rozpoznaniu terenu oraz wykorzystując zdobyte informacje, ustalił miejsce przechowywania jednośladu.

Funkcjonariusze do sprawy zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego, który usłyszał już zarzut kradzieży motoroweru, do którego się przyznał. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Po przeprowadzonych czynnościach pojazd trafił do właściciela.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu pułtuskiego aby nie ułatwiali życia złodziejom i zabezpieczali swoje pojazdy pozostawione na posesjach. Przestępcy tylko szukają okazji, aby w łatwy sposób zdobyć wartościowe mienie.

 

Autor: sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *