pultuszczak

Facebook


Dzieci pomagają dzieciom

2017-01-08 7:05:10

ROZESŁANIE KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH W PARAFII ŚW. JANA PAWŁA II W PUŁTUSKU

W Uroczystość Objawienia Pańskiego to znaczy w Święto Trzech Króli, kiedy obchodzimy Światowy Misyjny Dzień Dzieci i modlimy się za misje i za misjonarzy – w kościele parafialnym, na Mszy św. o godz.10.00, odbyło się uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych, którzy podejmując trud wędrowania do naszych mieszkańców z Dobrą Nowiną, zadeklarowały się zebrać ofiary dla dzieci z Tajlandii, zgodnie z Ogólnopolska Akcją Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci pt.‘Dzieci pomagają dzieciom”.
Z tej okazji „Mali Kolędnicy” ze Szkoły Podstawowej nr 4, przyszli na Mszę św. w strojach dzieci różnych kontynentów, trzymając w ręku gwiazdę kolędniczą. W czasie ofiarowania darów, dzieci niosły świecę, jako wyraz pragnienia kroczenia drogą Chrystusa i niesienia pomocy wszystkim potrzebującym.
Gwiazda kolędnicza wyrażała prośbę, aby misyjne kolędowanie nie tylko przyniosło pomoc dzieciom, ale również zmieniło serca tych, do których zostanie zaniesione kolędowe błogosławieństwo. Ofiarowane Pismo św. oznaczało pragnienie niesienia Ewangelii wszystkim narodom, aby poznali Pana Jezusa – Zbawiciela świata. Natomiast chleb wyrażał prośbę, aby ludzie nie umierali z głodu, by nikomu na świecie nie brakowało codziennego chleba. Ofiarowany w darach Krzyż oznaczał pamięć o tych, którzy cierpią i są prześladowani z powodu wiary w Chrystusa, aby wytrwali w wierności Bogu i Ewangelii.
Mali kolędnicy modlili się także modlitwą wiernych w intencjach dzieci całego świata – o pokój, chleb codzienny, miłość dla wszystkich braci i sióstr oraz o wytrwanie w wierze dla prześladowanych chrześcijan.
Po Mszy św. uczniowie przedstawili krótki program kolędników misyjnych na temat sytuacji i warunków życia dzieci w Tajlandii, które są sprzedawane do pracy w niewoli, z prośbą o modlitwę w ich intencjach. Po uroczystym rozesłaniu w kościele, kolędnicy wyruszą w najbliższy poniedziałek, 9 stycznia, do mieszkańców Pułtuska w strojach św. Rodziny, królów i aniołów, aby zebrać ofiary na misje.
Zebrane ofiary siostra Rafaela przekazuje do Kurii Płockiej, skąd w ramach Ogólnopolskiej Akcji Papieskiego Dzieła Misyjnego ,,Dzieci pomagają dzieciom” zostaną przesłane w tym roku do dzieci tajlandzkich. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *