pultuszczak

Facebook

Działo się w PALS !

2015-12-09 10:29:09

W niedzielę, 6 grudnia, w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pułtusku została rozegrana druga runda Pułtuskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki o Mistrzostwo Ziemi Pułtuskiej w sezonie 2015/16

W pierwszym pojedynku tego wieczoru wystąpiły drużyny FML Pułtusk i Revolta. Bardzo dobra i wyrównana gra w pierwszym secie obu drużyn. Walka o każdy punkt po obu stronach siatki. Set kończony na przewagi, a szala zwycięstwa przechylała się w jedną i drugą stronę, ku radości wielu zgromadzonych kibiców. Ostatecznie Revolta zwyciężyła (28-26)!
Drugi set już bardziej pod kontrolą ubiegłorocznych mistrzów PALS i wygrana do 22 w całym meczu 2 – 0 dla Revolty. Mimo przegranej, tak dobrze grającej drużyny FML Pułtusk jeszcze w PALS nie oglądaliśmy.Brawo!
W drugim pojedynku grały Wybuchowe Muchomorki (młodzież z LO) z drużyną BOMB SQUAD. W tym pojedynku było widać różnicę umiejętności siatkarskich. To BOMB SQUAD od początku pojedynku narzucił tempo gry i nie pozostawił złudzeń młodej drużynie, że są siatkarsko lepsi. Pierwszy set wygrali (25 – 19), a drugi (25 – 14) i w meczu (2 – 0).
W trzecim pojedynku tego wieczoru spotkały się Golądkowo i AKCENT Pułtusk. W pierwszej odsłonie meczu drużyna Akcent pokazała, że jest zdecydowanie lepsza siatkarsko i wygrała (25- 15). Drugi set to już dużo odważniejsza gra drużyny z Golądkowa, dobra końcówka meczu i zwycięstwo 26 – 24. Trzeci set (ti breaku gramy do 15), drużyna AKCENT Pułtusk dość mocno poirytowana swoją słabą grą w drugim secie, wygrywa zdecydowanie (15 – 8) i w całym meczu (2 – 1).
Czwarty pojedynek tej niedzieli zwiastował siatkówkę z dużą ilością emocji i walki. Spotkały się drużyny doświadczone siatkarsko DRINK Teamu z Wyszkowa i X – VOLLEY Karniewo. W pierwszym secie bardzo dobra gra drużyny z Karniewa i wygrana (25 – 23). Drugi set i jeszcze więcej emocji na boisku jak i wśród kibiców. Ogromna mobilizacja zawodników z Wyszkowa, nieustępliwość w pojedynku i emocji co nie miara.Mimo naprawdę dobrej gry drużyny X – VOLLEY to drużyna DRINK TEAM-u, wygrała seta do 20 (w meczu 1-1).
W ti breaku bardzo wyrównana walka o każdy punkt (5 – 5) (12 – 12) świadczy o zaciętym starciu. Końcowy wynik seta (16 – 14) ! i meczu (2-1) dla DRINK Teamu z Wyszkowa sprawił ogromną radość siatkarzom i kibicom przybyłym na ten mecz.
Kto przybył i oglądał niedzielne pojedynki siatkarskie, mógł zobaczyć wspaniałe widowisko sportowe. Szczególnie pierwszy i ostatni mecz, które obfitowały w bardzo dobre ataki, obrony, bloki, siatkówkę na wysokim poziomie. Wielkie gratulacje dla wszystkich drużyn, takie mecze ogląda się z radością! Szkoda, że Pułtusk znany niegdyś w Polsce z dobrej siatkówki teraz nie ma żadnej drużyny.
Następna kolejka PALS odbędzie się w niedzielę, 20.12.2015r. Zagrają:
1500 – FML Pułtusk – WYBUCHOWE MUCHOMORKI
1600 – BOMB SQUAD – REVOLTA
1700 – X – VOLLEY Karniewo – GOLĄDKOWO
1800 – AKCENT Pułtusk – DRINK TEAM Wyszków
Wszystkich sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy. Wejście do hali sportowej Publicznego Gimnazjum Nr 1 od strony parkingu.
MOSiR Janusz Pawlak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…