pultuszczak

Facebook


Działania „Trzeźwość w przewozie osób”

2017-03-27 8:55:44

27 marca policjanci przeprowadzą działania kontrolno – prewencyjne trzeźwości kierujących. Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę oraz wzajemny szacunek

W poniedziałek, na terenie całego powiatu pułtuskiego przeprowadzone będą działania pod nazwą „Trzeźwość w przewozie osób”. Akcja ukierunkowana jest na ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób.
Pamiętajmy, że na każdym z prowadzących, ale w szczególności na kierujących autobusami, busami i ciężarówkami z powodu liczby przewożonych osób i masy pojazdów spoczywa szczególna odpowiedzialność.
Policja apeluje też o to, by nie być obojętnym. Jeżeli widzisz nietrzeźwego który wsiada za kierownicę lub podejrzewasz, ze może być on pod wpływem innych środków, które maja podobne działanie zadzwoń pod numer 997 lub 112. Dzięki temu możesz zapobiec nieszczęściu!
Doskonalenie ww. przedsięwzięć oraz wytwarzanie klimatu potępienia społecznego dla tej kategorii uczestników ruchu drogowego jest niezbędne dla uzyskania poprawy sytuacji na drogach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *