pultuszczak

Facebook


Działania „Prędkość”- 6 zatrzymanych praw jazdy

2017-07-19 11:16:16

85 mandatów za prędkość, 6 zatrzymanych praw jazdy oraz blisko 120 skontrolowanych pojazdów. To efekty trzydniowych działań pułtuskich policjantów, którzy wzięli udział w akcji „Prędkość”

Działania miały na celu wyeliminowanie z ruchu ,,piratów drogowych” oraz zminimalizowanie liczby zdarzeń, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.
Akcja „Prędkość” rozpoczęła się w miniony piątek o godzinie 6.00, a zakończyła w niedzielę, o godzinie 22.00. W tym czasie funkcjonariusze Ruchu Drogowego zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy prowadzili pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamali obowiązujące przepisy ruchu drogowego.
Podczas trzydniowych działań policjanci z pułtuskiej drogówki skontrolowali blisko 120 pojazdów. Mundurowi podczas przeprowadzonych czynności ujawnili łącznie 85 przekroczeń prędkości, wszyscy kierujący zostali ukarani mandatami karnymi. Za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymanych zostało 6 praw jazdy.
W trosce o bezpieczeństwo podróżujących po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *