pultuszczak

Facebook


Działania „Prędkość”- 6 zatrzymanych praw jazdy

2017-07-19 11:16:16

85 mandatów za prędkość, 6 zatrzymanych praw jazdy oraz blisko 120 skontrolowanych pojazdów. To efekty trzydniowych działań pułtuskich policjantów, którzy wzięli udział w akcji „Prędkość”

Działania miały na celu wyeliminowanie z ruchu ,,piratów drogowych” oraz zminimalizowanie liczby zdarzeń, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.
Akcja „Prędkość” rozpoczęła się w miniony piątek o godzinie 6.00, a zakończyła w niedzielę, o godzinie 22.00. W tym czasie funkcjonariusze Ruchu Drogowego zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy prowadzili pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamali obowiązujące przepisy ruchu drogowego.
Podczas trzydniowych działań policjanci z pułtuskiej drogówki skontrolowali blisko 120 pojazdów. Mundurowi podczas przeprowadzonych czynności ujawnili łącznie 85 przekroczeń prędkości, wszyscy kierujący zostali ukarani mandatami karnymi. Za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymanych zostało 6 praw jazdy.
W trosce o bezpieczeństwo podróżujących po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *