pultuszczak

Facebook


DZIAŁANIA „EDWARD” W PUŁTUSKU

2017-09-21 3:23:50

Na drogach powiatu pułtuskiego prowadzona jest akcja pod nazwą EDWARD, czyli „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” (European Day Without A Road Death). 24 godzinne działania mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych

21 września 2017 roku jest Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach – Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa w komunikacji drogowej, włącza się do akcji. Od rana przeprowadzane są w szkołach spotkania profilaktyczne na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po zajęciach teoretycznych uczniowie wyjdą z opiekunami i Policjantami na chodniki. O godz. 12:00 w rejonie ul. Aleja Wojska Polskiego w Pułtusku, będą przemawiać do rozsądku kierujących hasłami zamieszczonymi na przygotowanych plakatach i transparentach.
Policjanci Ruchu Drogowego, od wczesnych godzin rannych, wręczają ulotki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kontrolują prędkość kierujących w miejscach występowania zagrożeń, w celu skłonienia kierujących do przestrzegania wprowadzonych ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze nadzorują zachowanie kierujących w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy stanowią grupę szczególnie wysokiego ryzyka poniesienia śmierci lub doznania ciężkich obrażeń w wypadkach drogowych.
Akcja EDWARD promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera. Z całą pewnością założenie to jest niezwykle trudne do osiągnięcia w praktyce. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że akcja EDWARD to oprócz wzmożonej aktywności Policji na europejskich drogach, ma przede wszystkim zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *