pultuszczak

Facebook


DWÓCH ZATRZYMANYCH Z NARKOTYKAMI

2020-05-29 10:29:13

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi młodym mieszkańcom powiatu pułtuskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani po przeszukaniu przez funkcjonariuszy. Mundurowi znaleźli przy nich narkotyki. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzeń doszło kilka dni temu. Pierwsze zatrzymanie – 20 letniego mieszkańca Pułtuska – było następstwem znalezienia w mieszkaniu podejrzanego środków odurzających. Podczas przeszukania rzeczy należących do młodego mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny. Po przeprowadzeniu wstępnych badań przy użyciu testerów okazało się, że była to marihuana.
Do drugiego zatrzymania doszło po przeprowadzonej przez dzielnicowych kontroli drogowej. W BMW podróżowało trzech mężczyzn. Policjanci znaleźli w pojeździe narkotyki, jak się później okazało należące do jednego z nich – 21 letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego.
Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczona substancja to amfetamina.
Amatorzy środków odurzających zostali zatrzymani. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów posiadania środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *