pultuszczak
DWÓCH ZATRZYMANYCH Z NARKOTYKAMI

2021-10-12 9:47:15

Tylko jednej nocy, policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego pułtuskiej komendy zatrzymali dwie osoby posiadające przy sobie zakazane substancje. Poza marihuaną zabezpieczono także amfetaminę. Obaj zatrzymani odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności

W miniony piątek, policjanci prewencji, podczas patrolowania ulic Pułtuska, zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyspieszył kroku. Mundurowi bardzo szybko poznali powód jego zachowania. Podczas kontroli osobistej 37- letniego mieszkańca Pułtuska znaleźli narkotyki.

Do drugiego zatrzymania doszło tej samej nocy, podczas kontroli drogowej pojazdu, którego kierujący nie zastosował się do przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariuszy zaciekawiło nerwowe zachowanie mężczyzny siedzącego na miejscu pasażera. Podczas legitymowania 25-letniego mieszkańca powiatu makowskiego okazało się, że jest on osobą  poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. W trakcie przeprowadzonej kontroli osobistej policjanci znaleźli w jego odzieży narkotyki. Podobnie jak w pierwszym przypadku został on zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyźni  usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających, a poszukiwany 25-latek zgodnie z decyzją sądu został doprowadzony do zakładu karnego.

Za posiadanie środków odurzających ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *